Sportmaster & Simon Kjær Cup

Lund IF og DGI Sydøstjylland inviterer til det traditionelle

Sportmaster & Simon Kjær Cup 2016

på Simon Kjærs 'hjemmebane' i Lund d. 26.-28. februar 2016.

 

Indendørs stævnet er for hold på B og C-niveau og rene A-hold accepteres IKKE.

 

Det er først til mølle om pladserne. Der er kun plads til 9 hold i hver række.

 

Alle hold er sikret minimum 4 kampe.

 

Præmier:

I U10-U13 er der pokaler til vinderne af A, B og C, samt medaljer og holdpose til resten.

I U6-U9 er der præmier til vinderne, samt erindringsmedaljer og holdpose til alle.

 

Betaling SKAL ske via det link, som modtages fra staevner.dk ved bekræftet tilmelding

 

Program:

Fredag:

kl. 17.00: U12 Drenge

kl. 19.30: U13 Drenge

Lørdag:

kl. 09.00: U8 Drenge (5-mands)

kl. 12.00: U9 Drenge

kl. 15.00: U10 Drenge

Søndag:

kl. 09.00: U6 Drenge (3-bold)

kl. 09.00: U7 Drenge (3-bold)

kl. 12.00: U10 Piger

kl. 15.00: U12 Piger

Tilmelding via link herpå siden.

Ved spørgsmål henvendelse til Trine Gasbjerg Jørgensen, tgj@dgi.dk, 79404407

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Drenge (3-bold) Mixed 5 400 Søndag kl. 9.00 6 0
U6 Drenge (3-bold) Mixed 5 400 Søndag kl. 9.00 3 0
U8 Drenge (5-mands) Mixed 7 400 Lørdag kl. 9.00 9 0
U9 Drenge Mixed 7 400 Lørdag kl. 12.00 13 1
U10 Drenge Mixed 7 400 Lørdag kl. 15.00 16 5
U12 Drenge Mixed 7 400 Fredag kl. 17.00 20 2
U13 Drenge Mixed 7 400 Fredag kl. 19.30 10 0
U10 Piger Mixed 7 400 Søndag kl. 12.00 4 0
U12 Piger Mixed 7 400 Søndag kl. 15.00 14 0

Signetud teams

U7 Drenge (3-bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge (3-bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (5-mands) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De seje fra BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
As IF B As Idrætsforening
Rårup øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Spjald if B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Fodbold Venner B

U9 Drenge 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Horsens KFUM1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Gutterne C Nørre Snede Gymnastikforening Logo Nørre Snede Gymnastikforening
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Guldholdet 1 C Ølsted U&GF
SS Skjold C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Julle B Juelsminde

U10 Drenge 9 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund iF 2 C Lund IF Logo Lund IF
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Nim IF C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Team Rescale B
HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12 Drenge 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
Hov hov C Hover if Logo Hover if
Tandlægerne Rønn og Lund C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Underup Kjærsgård B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Billund Boys B Billund IF Logo Billund IF
Dream Team C
Billund 1 C Billund IF Logo Billund IF
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 19.30

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Hovsa (U12) A Hover if Logo Hover if
Vindmøllerne (U12) C
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
As IF B As Idrætsforening
SS Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Barrit GIF B Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Barrit GIF B Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening
Lund IF U12 B Lund IF Logo Lund IF

U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Peter Thomsen Transport C Løsning IF Logo Løsning IF

U12 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.00

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Stensballe ik B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ikast KFUM B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Strib if B Strib IF Logo Strib IF
Ikast KFUM Piger U12 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Låsby 1 C Låsby Boldklub
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
De Grønne B
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - February 28 2016

Organisation
Lund IF
Place
Lund Hallen
Address
Skolevej 5
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview