Stryhns Cup 2016

Himmelev-Veddelev BK inviterer til Stryhn’s Cup i weekenden den 6.-7. august 2016 Medaljer til alle, samt pokaler til finalister eller puljevinder Tjek præsentationsvideoen fra sidste års Stryhns Cup https://www.youtube.com/watch?v=v0Q2l4akYbI Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Himmelev-Veddelev Boldklub Spørgsmål til cuppen kan mailes til stryhnscup2016@hvb-fodbold.dk Følg os på https://www.facebook.com/StryhnsCup
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 6 250 7 0
U9 årgang 2008 Mixed 10 300 2 0
U8 årgang 2009 Mixed 250 23 0
U7 årgang 2010 Mixed 6 250 9 0
U9 årgang 2008 Mixed 10 300 16 0
U10 årgang 2007 Mixed 10 300 15 0
U10 årgang 2007 Mixed 10 300 6 0
U11 årgang 2006 Mixed 12 350 4 0
U11 årgang 2006 Mixed 12 350 8 0
U12 årgang 2005 Mixed 12 350 5 0
U12 årgang 2005 Mixed 12 350 5 0
U13 årgang 2004 Mixed 12 350 3 0
U13 årgang 2004 Mixed 12 350 4 0
U14 årgang 2003 Mixed 14 400 1 0
U14 årgang 2003 Mixed 14 400 5 0
U15 årgang 2002 Mixed 14 400 1 0
U15 årgang 2002 Mixed 14 400 1 0
U15 årgang 2002 Mixed 14 400 2 0
U14 årgang 2003 Mixed 14 400 0 0
U13 årgang 2004 Mixed 12 350 6 0
U12 årgang 2005 Mixed 12 350 1 0
U11 årgang 2006 Mixed 12 350 2 0

Signetud teams

U5/U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U9 årgang 2008 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB3 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 årgang 2009 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev D B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
b 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Holbæk B&I 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U7 årgang 2010 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
HVB3 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KFUM Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9 årgang 2008 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jyllinge FC 1 Jyllinge
Jyllinge FC 2 Jyllinge
Gundsølille rødderne C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U10 årgang 2007 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Jyllinge 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
RB 1906 C2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10 årgang 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 årgang 2006 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB City A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U11 årgang 2006 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB FC B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U12 årgang 2005 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
SBI Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U12 årgang 2005 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Benløse A Benløse IF Logo Benløse IF
SBI Slagelse A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U13 årgang 2004 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev Grøn C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U13 årgang 2004 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U14 årgang 2003 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre

U14 årgang 2003 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB-1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB-2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB-3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIC A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Jyllinge FC 1 A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U15 årgang 2002 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC

U15 årgang 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 årgang 2002 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Bagsværd BK B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U14 årgang 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 årgang 2004 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev Blå B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Melby C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Greve 5 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U12 årgang 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 årgang 2006 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VI39 Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - August 7 2016

Organisation
Himmelev-Veddelev Boldklub
Place
Himmelev Park
Address
Herregårdsvej 46
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Stryhns Cup 2016 map

Tournament overview