Jutlander Bank Cup

Dato        25/6 26/6 Juni

Spille sted:                    Vebbestrup stadion

Årgange

u-6 drenge 3 mands.                                         Lørdag

u-7 drenge 3 mand.                       Lørdag

u-7 piger 3 mands.                                            Lørdag

u-8 drenge 5mand.                        Lørdag

u-9 piger 5 mands.                                            Lørdag

u-9 drenge 5 mands.                                         Lørdag

u-10 drenge 8 mands.         A og B række.       Søndag

u-11 drenge 8 mand.           A og B række.       Lørdag             

U-12 piger 8 mands.                                         Lørdag

u-12 drenge 8 mands.         A og B række        Søndag  

u-13 drenge 8 mands          A og B række        Lørdag

u-13 piger 8 mands                                           Søndag

 

Der spilles efter JBU regler og aldersinddeling.
Max 10 spillere pr. hold
Alle hold er sikker på 3 kampe

Hvis der forekommer puljer, hvor der ikke er nok A hold, vil de blive slået sammen med B hold i en pulje. 

            Der er medaljer til alle op til u-9 derefter er der medaljer til 123 pladsen + gave til vinderen. 

            Stævner er udbudt som et gratis stævne

 

Program i løbet af dagen

Kl 10.00 gratis rundstykker for træner og forældre

Kl 10.00 hoppeboge

 

Tilmelding

Sidste tilmelding er torsdag den 11/6

Danni Jul:

Mail:                                                 juldanni@yahoo.dk

Web:                                                staevner.dk

Tlf. eller sms:                                  29 45 77 73

 

PS. Det koster 250 kr per hold at blive væk uden afbud


 

Hvis der forekommer puljer, hvor der ikke er nok A hold, vil de blive slået sammen med B hold i en pulje. 

            Der er medaljer til alle op til u-9 derefter er der medaljer til 123 pladsen + gave til vinderen.

            Stævner er udbudt som et gratis stævne

 

Program i løbet af dagen

Kl 10.00 gratis rundstykker for træner og forældre

Kl 10.00 hoppeboge

 

Tilmelding

Sidste tilmelding er torsdag den 15/6

Danni Jul:

Mail:                                                 juldanni@yahoo.dk

Web:                                                staevner.dk

Tlf. eller sms:                                  29 45 77 73

 

PS. Det koster 250 kr per hold at blive væk uden afbud eller afbud efter sidste tilmedling


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 Mixed 11 0 lørdag 3 0
U-13 Mixed 11 0 lørdag 0 0
U-6 Mixed 6 0 lørdag 8 0
U-7 Mixed 6 0 lørdag 12 0
U-7 Piger Mixed 6 0 lørdag 2 0
U-8 Mixed 8 0 lørdag 19 0
U-9 Piger Mixed 8 0 lørdag 4 0
U-9 Mixed 8 0 lørdag 6 0
U-10 Mixed 11 0 søndag 1 0
U-10 Mixed 11 0 søndag 4 0
U-11 Mixed 11 0 lørdag 2 0
U-11 Mixed 11 0 lørdag 6 0
U-12 Piger Mixed 11 0 lørdag 1 0
U-12 Mixed 11 0 søndag 0 0
U-12 Mixed 11 0 søndag 4 0
U-13 Piger Mixed 11 0 Søndag 1 0

Signetud teams

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden U6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 1 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Kvik/Aalestrup if Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 3 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
BK02 1 Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
BK02 2 Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
ASV ASV Logo ASV
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
BSI Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
BSI 2 Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF

U-7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
LKB U7 piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Rosendal U7 piger C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-8 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
LKB Gistrup 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hobro 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal A C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal B C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ASV C ASV Logo ASV
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Suldrup C

U-9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vh08 u9 piger Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IF Frem Skørping Boldklubben FREM Egernsund Logo Boldklubben FREM Egernsund
HB TØZER Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV U9 Piger ASV Logo ASV

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 B ASV Logo ASV
ASV 2 B ASV Logo ASV
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
lystrup Lystrup IF Logo Lystrup IF

U-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gug 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SIF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BK02 u11 B BK02
Headstar fc

U-12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Beastside Eastside
U12 - Bk02 C BK02
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gug pigerne B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - June 26 2016

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforum
Address
Ndr Truevej 14 D Vebbestrup
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown
Jutlander Bank Cup map

Tournament overview