Sportmaster/Segment Cup 2016

KØGE BOLDKLUB indbyder i samarbejde med SPORTMASTER OG SEGMENT til Danmarks største endagsstævne SPORTMASTER/SEGMENT CUP 2016 den 4-5 Juni.

Det afvikles som udendørsstævne i Køge Boldklub for drenge U6 til U14 og for piger U9, U11 og U14.
Der er flotte pokaler til ALLE deltagende spillere.

Hvert hold garanteres minimum 5 kampe, enten som pulje eller placeringskampe.
Tuneringsform:
3 points ved sejr og uafgjort giver 1 point.
Puljekamp og puljevinderkampe spilles efter alm. pointtildeling
Ved pointlighed gælder:
1. Målforskellen
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Straffespark
5. Lodtrækning

Finaler:
Hvis kampen er uafgjort, fortsætter kampen til først scorede mål, dog max. 3 min.
Er der endnu ikke fundet en vinder, bliver der sparket straffespark i bedst af 3, og derefter til der findes en vinder.
Såfremt der findes for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.

Piger:
U9 piger spiller 5 mands på halv bane, med max 8 spillere. Spiller søndag, BC Niveau
U11 piger spiller 8 mands på hel bane, med max 13 spillere. Spiller lørdag, BC Niveau
U14 piger spiller 11 mands på hel ben, med max. 16 spillere. Spiller lørdag, B Niveau

Drenge:
U5 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U6 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U7 spiller 3 mands på halv bane, med max 5 spillere. Spiller søndag, ingen niveaudeling
U8 spiller 5 mands på hel bane, med max 8 spillere. Spiller lørdag, AB og BC Niveau
U9 spiller 5 mands på hel bane, med max 8 spillere. Spiller søndag, A, B og C Niveau
U10 spiller 8 mands på hel bane, med max 13 spillere. Spiller lørdag, B Niveau
U12 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller søndag, Række 2
U13 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller søndag, Øst 2/mester
U14 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller lørdag, Øst 2/mester

Der spilles efter DBUSjælland´s regler.
Det er udelukkende tilladt at bruge spillere som er født i årgang eller senere.
Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.

Sidste tilmelding pr 10/05-2016: Programmet udsendes senest en uge før afvikling.
Ved afbud efter 01/05-2016 refunderes stævnegebyret ikke.
Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 15/5-2016.
Reg.nr. 9886 Konto.nr 0000171507.

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 15/4-2016 for at holdet kan deltage i stævnet.

Vi glæder os til at se alle fodboldglade børn til en fantastisk dag i Køge Boldklub!

Oplysning om stævnet kan indhentes hos:
Jannik Seehusen på JS@koge-boldklub.dk

Vel mødt til SPORTMASTER/SEGMENT CUP 2016 på Køge Stadion :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-14 Mixed 16 600 Lørdag 6 0
U-13 Mixed 16 600 Søndag 2 0
U-12 Mixed 16 600 Søndag 14 0
U-5 Mixed 6 400 Lørdag 15 0
U-6 Mixed 6 400 Lørdag 37 0
U-7 Mixed 6 400 Søndag 38 0
U-8 Mixed 8 400 Lørdag 25 0
U-8 Mixed 8 400 Lørdag 31 0
U-9 Mixed 8 400 Søndag 18 0
U-9 Mixed 8 400 Søndag 28 0
U-11 Mixed 12 400 Lørdag 7 0
U-9 Mixed 8 400 Søndag 11 0
U-10 Mixed 12 400 Lørdag 15 0
U-9 Mixed 8 400 Søndag 17 0

Signetud teams

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-5 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 1906 - Krokodillerne Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - Løverne Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-6 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
G77 drengene 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AIF Condi 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk - 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 5 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIF Vestegnens Pizzeria C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U-7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BIF 3 A Benløse IF Logo Benløse IF
BIF 2 A Benløse IF Logo Benløse IF
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Køge C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sundby boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
J&L Byg
Roskilde KFUM Blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NFC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
RB 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B 1908 A A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vestamagers' Rødder A Tårnby FF Logo Tårnby FF
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB Gorillaerne A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB Krokodillerne A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde KFUM Hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NFC C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
RB3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
RB 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB BARCELONA C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KIF 2 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF Løverne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC-2 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
de gule A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BIFU9-BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød Fc a A Solrød FC Logo Solrød FC
BIFU9-GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Roskilde RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
de sorte A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød fc b2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød fc b1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Roskilde RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk U9 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KIF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FB C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KB Tigerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vemmelev 1 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nykøbing FC (Bears) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub - C C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Hareskov IF (C) C Hareskov IF Logo Hareskov IF
GF C1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev C1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - June 5 2016

Organisation
Køge Boldklub
Place
Køge Stadion
Address
Ved Stadion
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview