Herfølge Sommer Cup 2016

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder til Sommer Cup den 13.-14. august 2016.
- Et stævne med plads til både de bedste og fleste!

 

Det afvikles som udendørsstævne for drenge U7 til U11 og for piger U7, U9, U10 og U12.
Der er som sædvanlig flotte pokaler til ALLE spillere. Hvert hold garanteres minimum 3 kampe.
 

Drenge:
U7 (2010) spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U8 (2009) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U9 (2008) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U10 (2007) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U11 (2006) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
 

Piger:
U7 (2010) piger spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag ingen niveaudeling
U9 (2008) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, B række
U10 (2007) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, B række
U12 (2005) piger spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, B række
 

Det er tilladt at bruge op til 2 spillere pr. hold der er fra 2. halvår på årgangen over. Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.
 

Såfremt der er for få tilmeldinger i enkelte rækker forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.
 

HUSK, at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.
 

Deltagergebyr:
3-mands: 300 kr, 5-mands: 500 kr, 8-mands: 600 kr.
 

Antal hold pr. årgang:
Da vi ikke har ubegrænset bane kapacitet, kan der være følgende hold i hver række:
U7 drenge og piger - ubegrænset
8 hold i drenge U8A, U9A, U10A og U11 alle rækker
16 hold i drenge U8B, U8C, U9B, U9C, U10B og U10C
Pigerækkerne i U9, U10 og U12 kan have 8 hold i hver årgang.
 

Hvis der bliver venteliste, vil alle holdene blive bedt om at betale indenfor 14 dage, ellers overgår pladsen til holdet på venteliste.
 

Turneringsform:
Der spilles efter SBU's regler.
U7 drenge spiller uden slutspil.
U8-U11 drenge spiller i puljer og derefter slutspil i hver række.
U7 piger spiller uden slutspil.
U9, U10 og U12 piger spiller i puljer og derefter slutspil i hver række.
 

Tilmeldings- og betalingsfrist:
Sidste tilmelding er fredag 29/07-2016: Ved afbud efter denne dato refunderes stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke bliver oprettet eller slås sammen kan stævnegebyret tilbagebetales.
 

Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 29/7-2016 (se dog regel ved ventelister).
Reg. 5035 kt. 1560409 (Jyske Bank)
Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 29/7-2016 for at holdet kan deltage i stævnet.
 

Program:
Programmet udsendes senest 5 dage før afvikling.

Yderlige spørgsmål / oplysninger:
Stævneleder Erik Ebbe på tlf. 20 57 50 47 eller mail staevner@hb.dk

Vel mødt til Herfølge Sommer Cup :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 A (2010) Mixed 6 300 Lørdag 7 0
U7 B (2010) Mixed 6 300 Lørdag 3 0
U7 C (2010) Mixed 6 300 Lørdag 18 0
U8 A (2009) Mixed 7 500 Lørdag 6 0
U8 B (2009) Mixed 7 500 Lørdag 6 0
U8 C (2009) Mixed 7 500 Lørdag 12 0
U9 A (2008) Mixed 7 500 Søndag 11 0
U9 B (2008) Mixed 7 500 Søndag 23 2
U9 C (2008) Mixed 7 500 Søndag 21 3
U10 A (2007) Mixed 7 500 Søndag 13 0
U10 B (2007) Mixed 7 500 Søndag 20 0
U10 C (2007) Mixed 7 500 Søndag 20 0
U11 A (2006) Mixed 11 600 Lørdag 10 0
U11 B (2006) Mixed 11 600 Lørdag 9 0
U11 C (2006) Mixed 11 600 Lørdag 12 0
U7 (Piger 2010) Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U9 B (Piger 2008) Mixed 7 500 Lørdag 0 0
U10 B (Piger 2007) Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U12 B (Piger 2005) Mixed 11 600 Lørdag 1 0
U9 A (Piger 2008) Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U10 A (Piger 2007) Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U12 A (Piger 2005) Mixed 11 600 Lørdag 1 0

Signetud teams

U7 A (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIF Condi 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ællingerne A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 B (2010) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ællingerne 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 C (2010) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
NiF C Næstved IF Logo Næstved IF
HG-1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Ællingerne 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Kastrup Boldklub 1 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vemmelev SG&I C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Fremad valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby

U8 A (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså If A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
EDC Poul Erik Bech, Køge A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
rosenhøj1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U8 B (2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
NFC U8B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U8 C (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
AB Tårnby vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
rosenhøj2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Årgang 2009 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Vemmelev SG&I C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
NFC U8C C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 A (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1903 Sort A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KARLSLUNDE 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 B (2008) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NFC 1 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HFC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1903 Sort B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Herfølge 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HG SPEAK MEDIA B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 C (2008) 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HGB1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
HFC 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FC Lejre C Lejre IF Logo Lejre IF
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B73 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
HG KONTRAST C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 A (2007) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B1903 Torpedo A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge BK 4 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
ABT Mogens Elmer A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tigerne A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Ringsted 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
NFC-1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U10 B (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FC Kimmerslev B FC Kimmerslev
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
ABT Fiat B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Panterne B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U10 C (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Marienlyst C Marienlyst Logo Marienlyst
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Haslev C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
FC Kimmerslev beta C FC Kimmerslev
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
NFC-2 C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-3 C Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U11 A (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Herfølge A A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Amager United A A Amager United Logo Amager United
AIK 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 B (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Nykøbing FC ( Bears) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 C (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Nykøbing FC II C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FHF C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Solrød 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
TPS C Torveparken Sportsklub
IF Frem Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Frederikssund FB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U7 (Piger 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 B (Piger 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 B (Piger 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 B (Piger 2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 A (Piger 2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 A (Piger 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 A (Piger 2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - August 14 2016

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklubs baner
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview