Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK

Kære fodboldvenner, Vi byder jer ind til at deltage i Danske Bank Breddestævne i Rosenhøj Det bliver Lørdag den 23 2016. Der er medaljer til alle. __________________________________________________________________________________________ Lørdag 23. April. afvikles: U5-U7 3-mands, U8-U10 5-Mands U11-U12 8-Mands __________________________________________________________________________________________ Betaling foregår på Danske Bank reg. 0261 Konto:4636503541 anfør holdnavn på overførelse. __________________________________________________________________________________________ Jævnbyrdige kampe •Niveau i række C og D (vigtigt for at skabe lige kampe) Lige mange kampe til alle hold - 6 kampe til alle. En tidsplan, der holder og god planlægning. Afvikles i en afslappet atmosfære. Stævnet afvikles på banerne ved Rosenhøj Boldklub i Hvidovre. Med venlig hilsen Odin Skovsted Rosenhøj BK Tlf: 2933 7115
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 1 0
U5 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 1 0
U6 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 4 0
U6 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 2 0
U7 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 2 0
U7 - 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 12 0
U7 - 3-piger Mixed 5 350 Lørdag 0 0
U7 - 3-piger Mixed 5 350 Lørdag 0 0
U8 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 9 0
U8 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U8 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U8 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U9 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 11 0
U9 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 5 0
U9 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 0 0
U9 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 6 0
U10 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 6 0
U10 - 5-mands Mixed 7 500 Lørdag 5 0
U10 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U10 - 5-piger Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U11 - 8-mands Mixed 10 650 Lørdag 8 0
U11 - 8-mands Mixed 10 650 Lørdag 5 0
U11 - 8-piger Mixed 10 650 Lørdag 2 0
U11 - 8-mands Mixed 10 650 Lørdag/Søndag 0 0
U12 - 8-mands Mixed 10 650 Lørdag 3 0
U12 - 8-mands Mixed 10 650 Lørdag 5 0
U12 - piger Mixed 10 650 Lørdag 4 0

Signetud teams

U5 - 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 - 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 - 3-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve united 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 - 3-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve United 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
De seje fodboldpiger Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 - 3-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 - 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Valby Boldklub Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
A.G.F. Blå C Aakanden GF Logo Aakanden GF
Team Roma C Team Roma
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 - 5-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U8 - 5-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U8 - 5-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Verdens sejeste fodboldpiger (HIF) C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 - 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj 1 C Rosenhøj Boldklub
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Brøndby 4 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hareskov IF (C) C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AGF Hvid C Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF

U9 - 5-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De sorte Panter Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Taastrup FC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 - 5-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 - 5-piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hvidovre IF - hold 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF - hold 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B73 Herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Brøndby U9-2 Pigerne Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk U9 Pigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 - 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj BK 2006-2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U10 - 5-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 - 5-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 - 5-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U11 - 8-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Lyngby Boldklub 1 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vallensbæk u11 gul c Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jægersborg U11 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
bs72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KB-B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 - 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lödde C IF Lödde
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Avarta- Barca Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Sport Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U11 - 8-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U11 - 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 - 8-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.93 (3) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U12 - 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
1 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Gundsølille U12 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
De Blå Djævle Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ØIF2 Østerbro IF Logo Østerbro IF

U12 - piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
De seje piger B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 23 2016

Organisation
Rosenhøj BK
Place
Rosenhøj BK
Address
Kettegård Alle 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview