Mini EM 2016 - SUB Sønderborg

                                  Mini EM 2016 - SUB Sønderborg


SUB Sønderborg afholder Mini EM 2016 for drenge i årgang 2009(U7) til 2005(U11).

PRAKTISK INFORMATION
1. Stævnet afvikles i Sønderborg henholdsvis den 4 og 5 Juni 2016.
• Lørdag 4 Juni 2016 → Årgang 2009(U7), 2008(U8) og 2007(U9)
• Søndag 5 Juni 2016 → Årgang 2006(U10) og 2005(U11)
2. Der deltager 16 hold i hver årgang, der hver især bliver tildelt en nation.
Eksempelvis – Dybbøl = Italien, SUB = Spanien, o.s.v.
3. Alle spillere lørdag bliver iklædt en flot spillerdragt fra det respektive land.
Tøjet er en del af deltagergebyret og kan beholdes efter stævnet.
4. Søndag spiller holdene i deres respektive klubtøj, deltagergebyret er derfor
tilsvarende billigere.

HOLDSTØRRELSE
• Årgang 2009(U7) og 2008(U8) – 5 mandsfodbold (Max. 8 spillere)
• Årgang 2007(U9), 2006(U10) og 2005(U11) – 8 mandsfodbold (Max. 11 spillere)

TILMELDING
Tilmelding og betaling til Mini EM 2016 sker via staevner.dk ( http://staevner.dk)

 

Deltagergebyr pr. hold er:
• 5 mandsfodbold incl. tøj (Max. 8 spillere) – 1000,- Dkk pr. hold
• 8 mandsfodbold incl. tøj (Max. 11 spillere) – 1200,- Dkk pr. hold
• 8 mandsfodbold excl. tøj (Max. 11 spillere) – 800,- Dkk pr. hold

I deltagergebyret er følgende inkluderet til alle spillere:
• Deltagelse i Mini EM 2016
• Flot fodboldsæt (T-shirt og shorts) / Lørdag
• Mini EM 2016 Pokal til 1, 2 og 3 pladsen
• Mini EM 2016 Medalje
• Frugt & Vand
• Sponser overraskelse

Tilmeldingen er først gyldig når deltagergebyret er indbetalt i Andelskassen på konto 5969-1046995. HUSK: Oplys Klubnavn, Årgang samt Antal hold ved betaling.

Invitationen til Mini EM 2016 kan findes på: http://www.sub-sonderborg.dk

Spørgsmål i forbindelse med Mini EM 2016 kan rettes til:

SUB Sønderborg
Per Garbers
Email: SUBMiniEM2016@gmail.com
Mobil: 2211 2282

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 - Årgang 2005 Mixed 11 800 Søndag - 5 Juni 2016 12 1
U10 - Årgang 2006 Mixed 11 800 Søndag - 5 Juni 2016 20 2
U9 - Årgang 2007 Mixed 11 1200 Lørdag - 4 Juni 2016 24 5
U8 - Årgang 2008 Mixed 8 1000 Lørdag - 4 Juni 2016 26 3
U7 - Årgang 2009 Mixed 8 1000 Lørdag - 4 Juni 2016 23 3

Signetud teams

U11 - Årgang 2005 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag - 5 Juni 2016

Teamname LVL Logo Club
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Haderslev FK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Løverne Varde IF A Varde IF Logo Varde IF
Tønder SF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 C Tønder SF Logo Tønder SF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10 - Årgang 2006 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag - 5 Juni 2016

Teamname LVL Logo Club
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Marienlyst piger B Marienlyst Logo Marienlyst
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Kolding Boldklub 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg Fremad C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kims drenge BBI/Saxburg C BBI/Saxburg

U9 - Årgang 2007 16 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - 4 Juni 2016

Teamname LVL Logo Club
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
VSF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
MIF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Det ultimative hold Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Det ultimative hold Aabk 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Nordals B Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Bov IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
Dalum iF A Dalum IF Logo Dalum IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 - Årgang 2008 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - 4 Juni 2016

Teamname LVL Logo Club
SUB A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
ØBG Buskelund 1 ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Banditterne GB Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
EUI B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Bns Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Felsted IF C Felsted IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kolding Boldklub 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Ubberud Fyn C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Starup bulldogs C Starup UIF Logo Starup UIF
Ribe rødderne A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U7 - Årgang 2009 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag - 4 Juni 2016

Teamname LVL Logo Club
TEAM TØNDER SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 2 Povls drenge B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BGIF Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Æ knejte GB Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Fraugde 1 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - June 5 2016

Organisation
SUB Sønderborg
Place
SUB Sønderborg
Address
Borgmester Andersens Vej 100
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg map

Tournament overview