Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup

UODATE:  STÆVNET ER UDSOLGT, MEN VI ARBEJDER PÅ AT LAVE EN EXTRA U8 OG U9 PULJE, VI MANGLER PT 3 U8 HOLD OG 3 U9 HOLD FOR AT KUNNE DANNE DE SIDSTE PULJER. VI LUKKE FOR ENDELIG TILMELDING I WEEKENDEN


3- April - ØSTJYLLAND OPEN / JYDSK EMBLEM FABRIK CUP 2016 AGF og Fodboldfabrikken byder igen i år velkommen til årets sidste indefodboldturnering. For 3. år i streg spiller vi årets fantastiske slut-stævne på Fodboldfabrikkens fede baner.

AGF og Fodboldfabrikken byder velkommen til årets sidste indefodboldturnering. For 3. år i streg spiller vi årets fantastiske slut-stævne i en endnu forbedret udgave.


· Vi spiller i rækkerne U6 til U11

· Fra U8 til U11 spilles der i både A og B-rækker, U6 & U7 er i en rækker i hver årgang

Der forventes at man stiller med første hold i A rækken, hvis man skal stille op i B-rækken også i U8-11 drengerækkerne.

Stævnet er åbent for primært jyske hold men hold udenfor Jylland kan fremkomme og skal være velkomne.

De tidligere år har vi måtte melde hurtigt udsolgt og da vi har begrænset rammer og vil afvikle et stævne i høj kvalitet kan vi kun tilråde hurtig tilmelding og betaling, så i sikre jer pladsen til den store indefinale.

Vi spiller 4 mod 4 med max 2 udskiftere, der er bander/net hele vejen rundt om banerne, så bolden hele tiden er i spil. Alle er garanteret min. 4 kampe samt en flot præmie, fra U8 af vil der være Cup kampe til vi finder vinderne.

Så kom og vær med til en sjov dag, der også byder på masser af aktiviteter udenfor banerne.

Tilmeldingen er først endelig når betalingen er modtaget. 7110-0001900240

Vi glæder os til at se en masse glade børn og voksne til en uforglemmelig dag.


Med sportslig hilsen



AGF og Fodboldfabrikken




Kontakt: madsw@nordistic.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 450 15 4
U7 Mixed 6 450 27 0
U8 A-Rækken Mixed 6 450 13 2
U9 A-Rækken Mixed 6 450 28 0
U8 B-Rækken Mixed 6 450 14 2
U9 B-Rækken Mixed 6 450 31 0
U10 A-Rækken Mixed 6 450 11 0
U10 B-Rækken Mixed 6 450 15 0
U11 A-Rækken Mixed 6 450 4 0
U11 B-Rækken Mixed 6 450 5 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TRIF Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
ASA 1 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
AIA A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Brabrand if 2 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U7 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF 3 Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 Århus GF Logo Århus GF
AGF 1 B Århus GF Logo Århus GF
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lyseng IF 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng IF 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brabrand if 2 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 U7 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Gødvad Hold 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 A-Rækken 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fodbold Venner A
Hatting - Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Varde if A Varde IF Logo Varde IF
De seje drenge A Billund IF Logo Billund IF
Brabrand IF 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA 1 A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad Logo Give Fremad
GFS dynamit A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U9 A-Rækken 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
TRIF A A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Viby 1 A Viby IF Logo Viby IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TMG A A TMG
Lystrup IF U9 hold A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stautrup I B Stautrup IF Logo Stautrup IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
AGF A1 A Århus GF Logo Århus GF
Lyseng A 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng A 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Romalt IF 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
AGF A2 A Århus GF Logo Århus GF
BMI -A A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Brabrand 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U8 B-Rækken 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Brabrand IF 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA3 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA2 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
De kongeblå B Løsning IF Logo Løsning IF
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
GFS bomberne B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U9 B-Rækken 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stesballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gl. Rye IF C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Viby 2 B Viby IF Logo Viby IF
Viby 1 B Viby IF Logo Viby IF
Lystrup IF U9 hold B3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA3 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA2 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
TMG B C TMG
AGF B32 B Århus GF Logo Århus GF
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Lystrup IF u9 hold B2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF u9 hold B1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hougaards drenge B Give Fremad Logo Give Fremad
Stautrup II B Stautrup IF Logo Stautrup IF
AGF B2 B Århus GF Logo Århus GF
AGF B1 B Århus GF Logo Århus GF
Romalt IF B C Romalt IF Logo Romalt IF
Lyseng B 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skovbakken B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Brabrand 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U10 A-Rækken 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
BGIF 2 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
LuksusPleje Aps A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10 B-Rækken 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Zoe B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Kvik B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
BGIF 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Studstrup B Studstrup
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
HEI 4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11 A-Rækken 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
BIF 2 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
BIF 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
sportigan hedensted A

U11 B-Rækken 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF U11 B B Århus GF Logo Århus GF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
BIF4 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
BIF 3 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 3 2016

Organisation
Århus GF
Place
Fodboldfabrikken
Address
Jens Juuls Vej 2
Postalcode
8260
City
Viby J. (Århus)
Sport
Soccer
Type
Unknown
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup map

Tournament overview