Jutlander Bank Cup 2016

ASV afholder Jutlander Bank Cup i Als Hallen 26.-27.-28. februar 2016.

Der spilles i følgende rækker: Drenge: U6-U7-U8-U9-U10-U11-U12 og U13 Piger: U10-U11 og U12. U9 til U13 udbydes i A og B række. Vi forbeholder os dog ret til at slå rækker/årgange sammen. Desuden kan det blive nødvendigt at ændre spilledagen fra den forventede.

Der er plads til ca. 90 hold i alt. I U6-U7 og U8 spilles der med 3 på banen og på lille bane. U9-U10-U11-U12 og U13 spiller med 4 på banen. Der spilles efter DBUs regler Der er præmie til maks. 7 spillere pr. hold I U6-U7-U8-U9 og U10 er der medaljer til alle hold. I U11, U12 og U13 er der præmie til de 3 bedste placerede hold.

Tilmelding foregår via www.staevner.dk evt. spørgsmål kan sendes på mail: jutlanderbankcup@gmail.com Startgebyr: U6 til U8 er 250,- kr. U9 til U13 er 300,- kr. Din tilmelding er kun gyldig ved indbetaling af startgebyret på kontonr. 9231-3775645635 i Jutlander Bank med tydelig angivelse af klub/hold. Tilmelding og betaling senest d. 14. februar 2016.

Kampprogram forventes udsendt i uge 7 se også vores hjemmeside: www.asv-fodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Piger B Mixed 4 300 Søndag 4 0
U13 Drenge A Mixed 4 300 Fredag Aften 3 0
U13 Drenge B Mixed 4 300 Fredag Aften 8 0
U12 Piger Mixed 4 300 Søndag 8 0
U12 Drenge A Mixed 4 300 Fredag Aften 1 0
U12 Drenge B Mixed 4 300 Fredag Aften 2 0
U11 Piger A Mixed 4 300 Søndag 0 0
U6 Drenge/Piger Mixed 3 250 Søndag 9 0
U11 Piger B Mixed 4 300 Søndag 0 0
U11 Drenge A Mixed 4 300 Lørdag 3 0
U11 Drenge B Mixed 4 300 Lørdag 6 0
U10 Piger A Mixed 4 300 Søndag 0 0
U10 Piger B Mixed 4 300 Søndag 3 0
U10 Drenge A Mixed 4 300 Lørdag 3 0
U10 Drenge B Mixed 4 300 Lørdag 8 0
U9 Drenge A Mixed 4 300 Lørdag 1 0
U9 Drenge B Mixed 4 300 Lørdag 9 0
U8 Drenge Mixed 3 250 Søndag 8 0
U7 Drenge/Piger Mixed 3 250 Søndag 11 0

Signetud teams

U13 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ommersyssel if Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
RIF - pigerne St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U13 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
HOBRO IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
TEAM Als Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RK03 A RK03

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
HOBRO IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
TEAM HB / ASV B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TEAM Superhero C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TEAM Spot On C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RK03 B RK03
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U12 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 B ASV Logo ASV
ASV 2 B ASV Logo ASV
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
VH08 1 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SIV B Saltum IF Logo Saltum IF

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge/Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nørager IF Nøarger/Rørbæk IF
IF Jarl Arden U5/6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Valsgaard Valsgaard

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
U11 drenge A A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 3 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 4 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
vodskov U/11 drenge B B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
PFU05 B PFU05 Logo PFU05

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub-ASV 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub-ASV 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
PFU05 1 B PFU05 Logo PFU05
PFU05 2 B PFU05 Logo PFU05
Dream Team B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Øster hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Rebild Syd B Rebild Syd

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV A ASV Logo ASV

U9 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ASV 2 B ASV Logo ASV
SGIF 1 Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Mariager I.K. 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro ik B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Haverslev B Haverslev IF Logo Haverslev IF
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Purhus IF C Purhus IF
Purhus if Purhus IF
ASV 1 ASV Logo ASV
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Haverslev 1 B Haverslev IF Logo Haverslev IF
Haverslev 2 C Haverslev IF Logo Haverslev IF

U7 Drenge/Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
FC København IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FC Midtjylland IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
PFU 05 Fårup B PFU 05 Fårup

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - February 28 2016

Organisation
ASV
Place
Als Hallen
Address
Vikingvej 8
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview