BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE

BK SKJOLD inviterer til udendørs Fastelavnsstævne!

 

D. 6.-7. februar afholder vi udendørsstævne foran vores klubhus på Østerbro. Udover fodbolden på vores to vinterbaner (filt og kunst) vil vi slå katten af tønden og hygge os på tværs af årgangene. Spillere og forældre kan i kamppauser holde sig varme i vores klublokaler, og hvis nødvendigt garderer sig med forsyninger fra vores cafe.

 

Tid og sted
Den 6.-7. februar 2016
P.H. Lings Allé 10 foran klubhuset
2100 København Ø

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest søndag d. 31. januar 2016.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

Årgange og rækker

U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8 og U9 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)

Program (forventet)
Lørdag: U6 (Morgen), U8 (Formiddag), U10 (AFLYST)
Søndag: U7 (Morgen), U9 (Formiddag), U11 (AFLYST)


Det præcise kampprogram udsendes senest 3 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.

Niveau
Rækkerne er ikke niveauinddelt, men ved tilmeldning kan man oplyse holdets niveau (A, B eller C). Hvis muligt tages der højde for dette, når puljerne laves.  

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds ungdomsarbejde.

Deltagergebyr
U6-U7: 200,- pr. hold
U8-U11: 250,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest søndag d. 31. januar 2016.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "Fastelavn" samt tilmeldingsID.


Spørgsmål
Sendes på e-mail til mikkel@haagerup.dk

De bedste hilsner
BK Skjold 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U/6 DRENGE Mixed 6 200 LØRDAG MORGEN 6 0
U/7 DRENGE Mixed 6 200 SØNDAG MORGEN 5 0
U/8 DRENGE Mixed 8 250 LØRDAG FORMIDDAG 3 0
U/9 DRENGE Mixed 8 250 SØNDAG FORMIDDAG 9 0
U/10 DRENGE Mixed 7 250 LØRDAG EFTERMIDDAG 1 0
U/11 DRENGE Mixed 7 250 SØNDAG EFTERMIDDAG 0 0

Signetud teams

U/6 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG MORGEN

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 2010.3 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB6E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allan Simonsen - Grøn Nørrebro United Logo Nørrebro United
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
FB Sort Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Ishøj Bk Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U/7 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG MORGEN

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Lørdagsholdet Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold U7 hold 109 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Ishøj Bk Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Claus' hold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold M. Suhr Skjold

U/8 DRENGE 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG FORMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/9 DRENGE 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG FORMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
phillipes drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
jørgens drenge Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB B1 Løverne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FIX 1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Jans drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/10 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG EFTERMIDDAG

Teamname LVL Logo Club

U/11 DRENGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG EFTERMIDDAG

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 7 2016

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
BOLDKLUBBEN SKJOLD
Address
PER HENRIK LINGS ALLE 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview