BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d

BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 drenge) – indendørs på kunstgræs.

Information om stævnet:

Stævnet bliver afholdt i TopDanmark Hallen på kunstgræs.

• 3 spillere på banen (max. 2 udskiftere).
• 4 kampe pr. hold a 10 min og 2 minutters pause mellem kampene.
• Vi lægger vægt på at holdene spiller så lige kampe som overhovedet muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde holdene i henholdsvis niveau A og BC. Afhængigt at antal tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.
• Der er præmier til alle og vi spiller efter SBU regler.
• Det bestræbes, at alle hold spiller ”finaler” mod jævnbyrdige hold fra andre puljer (uden resultatformidling) eller som minimum 5 holds puljer.
• Der vil være påsatte dommere til alle kampe.

Tildeling af fair play pokal til et hold i hver årgang, hvor fokus er på.

  • Respekt for modstandere, dommere og holdkammerater
  • Postitiv forældreopbakning til kampenes aktører
  • Holdet bidrager til en positiv atmosfære ved stævnet

Pris:

Det koster 350 kr. pr. hold at deltage, der indbetales til konto i Nykredit Bank 8113-7574438 med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Der er plads til 50 hold for hver af årgangene 2009(U7), 2010(U6) og 2011(U5) og tilmelding via www.staevner.dk senest den 14. April 2016 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Ved tilmelding tilsendes kontonummer og tilmeldingen er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.

Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der netop er lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:


Det vil være muligt at købe kaffe, sodavand, slush ice, sandwich m.m. til rimelige priser i boder samt deltage i lotteri om fine præmier.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til Kenn.Hillmann@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til årets bedste og måske eneste 3-mands cup på indendørs kunstgræsbane.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge Mixed 5 350 Søndag formiddag 21 0
U6 Drenge Mixed 5 350 Søndag formiddag 54 0
U7 Drenge Mixed 5 350 Søndag for- /eftermiddag 62 0

Signetud teams

U5 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903 Løver B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Tigre B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk IF 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 1973 1 B B 1973 Herlev
B 1973 2 B B 1973 Herlev
Banditterne C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Nørrebro United Pigerne C Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U6 Drenge 45 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Hvid C
KB Sort A
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB D2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB D1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Skjold 2010.3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Allerød FK Hvid Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Blå A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FREM Hellebæk 1 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Frem Hellebæk 2 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Allan Simonsen Nørrebro United Logo Nørrebro United
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ællingerne A HB Køge Logo HB Køge
Ællingerne B HB Køge Logo HB Køge
LBK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Espergærde IF 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde IF 3 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Ferenc Puskás B Nørrebro United Logo Nørrebro United
LBK 3 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Svogerslev - rød C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Herlev IF 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
KB Hvid A

U7 Drenge 55 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for- /eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov2009_1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov2009_2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KB-Messi B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Ronaldo A
Lørdagsholdet B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ålholm IF I A Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF II A Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF III A Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF IV B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF V B Ålholm If Logo Ålholm If
Ålholm IF VI B Ålholm If Logo Ålholm If
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
GREVE Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BFCL Lundegården A Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
RB 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Gundsølille SGIF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
RB 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
CIK X A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK Y B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Gundsølille SGIF 2 Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HUI hvid C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF 5 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup FK A A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK B C Glostrup FK Logo Glostrup FK
LBK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
LBK 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIK 65 - hold A B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Brøndby 5 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 24 2016

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
TopDanmark Hallen / Ballerup
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview