Ans Påske Cup

Ans Påske Cup


Ans IF har fornøjelsen af at holde et godt stævne til at slutte sæsonen af med.

Stævnet løber af staben i dagene 24 - 26 marts, og er god mulighed for et sidste stævne indendørs.


Alle holdene vil få udleveret en pose med lidt godt til spillerne ved ankomsten.
Holdene er garanteret 4 kampe.
Der vil være præmier til alle i U6 - U12 rækkerne.
I U13 og U14 vil der være præmier til nr. 1 og 2.
Vi forbeholder os retten til at ændre tiderne, ved for få tilmeldinger.


Der vil være mulighed for at bestille mad forud for stævnet, og få det udleveret samlet.
På den måde springer i køen over, og kan alle spise sammen som hold.
I skal blot fortælle ved ankomsten, hvad tid i ønsker at spise.
Ved tilmeldingen vil i modtage en mail med menuerne som kan bestilles.

Stævne grbyr indbetales på: Reg: 7844  kontonr: 0001500259. Mrk. Påske Cup.


Vi glæder os til at se jer til en rigtig god dag.

Stævne ledere:
Preben Nielsen : 6021 4292
Ernst Hentze : 2231 0525
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 5 330 Torsdag ca. 09:00- 12:00 0 0
U7 Mix Mixed 5 330 Torsdag ca. 09:00- 12:00 7 0
U8 Drenge Mixed 7 400 Torsdag ca. 12:00- 15:00 3 0
U9 Drenge Mixed 7 400 Fredag ca. 09:00- 12:00 3 0
U12 Drenge Mixed 6 450 Fredag ca. 15:00- 18:00 4 0
U13 Drenge Mixed 6 450 Torsdag ca. 15:00- 18:00 3 0
U10 Drenge Mixed 5 450 Fredag ca. 12:00- 15:00 2 0
U11 Drenge Mixed 6 450 Fredag ca. 10:00- 11:00 4 0
U11 Piger Mixed 6 450 Lørdag ca. 09:00- 12:00 1 0
U14 Piger Mixed 6 450 Lørdag ca. 15:00- 18:00 2 0
U13 Piger Mixed 6 450 Lørdag ca. 12:00- 15:00 4 0

Signetud teams

U6 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag ca. 09:00- 12:00

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag ca. 09:00- 12:00

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Ans 1 Ans IF Logo Ans IF
Lisbjerg FC Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
Øbg Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U8 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag ca. 12:00- 15:00

Teamname LVL Logo Club
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Midtdjurs C IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
grauballe B Grauballe UGF Logo Grauballe UGF

U9 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. 09:00- 12:00

Teamname LVL Logo Club
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
NUGF 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U12 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. 15:00- 18:00

Teamname LVL Logo Club
Ans 1 C Ans IF Logo Ans IF
Ans 2 C Ans IF Logo Ans IF
Vejlby IK Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lisbjerg FC C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC

U13 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag ca. 15:00- 18:00

Teamname LVL Logo Club
Ans 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans 2 B Ans IF Logo Ans IF
ATI drenge B ATI

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. 12:00- 15:00

Teamname LVL Logo Club
Ans IF Ans IF Logo Ans IF
Struer B1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. 10:00- 11:00

Teamname LVL Logo Club
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Lisbjerg FC C Lisbjerg FC Logo Lisbjerg FC
HOG B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
FC Vejlby B Vejlby IK Logo Vejlby IK

U11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 09:00- 12:00

Teamname LVL Logo Club
Ans IF C Ans IF Logo Ans IF

U14 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 15:00- 18:00

Teamname LVL Logo Club
Ans 1 B Ans IF Logo Ans IF
Vivild's Girl Power C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 12:00- 15:00

Teamname LVL Logo Club
Ans 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans 2 B Ans IF Logo Ans IF
Sebber IF B
Nørremarken 1 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
24. - March 26 2016

Organisation
Ans IF
Place
Ans Idræts og Kultur Center
Address
Ans Søpark 30
Postalcode
8643
City
Ans
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Ans Påske Cup map

Tournament overview