Fomsgaard Gulve Cup 2016

Fomsgaard Gulve og BSF 2006 inviterer til 8-mandsstævne

Information om stævnet:
Stævnet bliver afholdt 17/4 2016 i ”Topdanmark Hallen” (overdækket kunstgræs).
Stævnet spilles i 6 puljer á 4 hold. Henholdsvis Række A-B-C.
Der spilles med 8 spillere på banen (max 3 udskiftere).
Der spilles kampe á 18 min. varighed
Der bliver spillet efter DBU regler.

Pris: Det koster 650 kr. per hold at deltage.
Der er præmier til alle, samt pokaler til de 3 bedst placeret i hver række

Tilmelding:
Der er plads til 24 hold og tilmelding via staevner.dk senest den 15. marts. Det er efter først til mølle princippet.

Ved tilmelding tilsendes kontonummer og tilmeldingen er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:
Programmet sendes ud 3. april 2016.

Yderligere info:
Bemærk at ”Topdanmark Hallen” er en overdækket kunstgræsbane og hallen er en såkaldt frisklufthal.
Det vil sige, at den er åben for vinde, og at den er uopvarmet, men den er lukket for sne og regn. Så tæt på de udendørs forhold som muligt.

Forplejning og Lotteri
Der vil være mulighed for at købe mad og drikke til rimelige priser, samt deltage i lotteri om fede præmier.

Der kan desværre ikke modtages dankort, men derimod swipp og mobile pay
Ved spørgsmål kontakt venligst René Katznelson på tlf. 42 77 35 74 eller Anna Nielsen på tlf. 60 67 16 40

Vel mødt – vi glæder os til igen at byde jer hjertelig velkommen til årets bedste cup!

Med venlig hilsen BSF årgang 2006
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
A Mixed 11 650 afvent program den 3.apri 10 0
B Mixed 11 650 afvent program den 3 apri 12 0
C Mixed 11 650 afvent program den 3.apri 10 1

Signetud teams

A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: afvent program den 3.apri

Teamname LVL Logo Club
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FB øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BIF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: afvent program den 3 apri

Teamname LVL Logo Club
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nykøbing FC (Bears) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Skovshoved I.F. 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 3 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Drengene fra valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: afvent program den 3.apri

Teamname LVL Logo Club
BSF C C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
SB50 U10 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
B93 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Soif C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
FB Øst 2 C FB Øst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 17 2016

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark hallen
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview