BSF opstartsstævne april 2016

Ballerup-Skovlunde Fodbold Opstartsstævne 2016

BSF inviterer til opstartsstævne

Lørdag den 9. april og søndag den 10. april 2016 i Ballerup Idrætspark

 

8-mands hold (max. 11 spillere):        

U13 Drenge Årgang 2003, Søndag, Række 1,2,3/4

U12 Drenge Årgang 2004, Lørdag, Række 1,2,3/4

U11 Drenge Årgang 2005, Søndag, Række 1,2,3/4

13/12 Piger Årgang 2003/2004, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4         

U11 Piger Årgang 2005, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4    

 

5-mands hold (max. 8 spillere):             

U10 Drenge Årgang 2006, Søndag, Række 1,2,3/4 

U9 Drenge Årgang 2007, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U8 Drenge Årgang 2008, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U10 Piger Årgang 2006, Søndag, Række 1/2 eller 3/4

U9 Piger Årgang 2007, Søndag, Række 1/2 eller 3/4

U8 Piger Årgang 2008, Søndag, Række 1/2 eller 3/4
 

3-mands hold (max. 6 spillere):     

U7 Piger Årgang 2009, Søndag, Fællesrække               

U7 Drenge Årgang 2009, Søndag, Række 1/2 eller 3/4                                

U6/U5 Drenge/Piger Årgang 2010/2011,  Lørdag, Fællesrække

 

Pris:                                                                                                                                                                             Holdgebyr for 8 mandshold er kr. 450,-       

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 350,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

 

Da formålet med stævnet er at have det sjovt på det ”rigtige” græs igen, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.

5 mands kampe er på 2 x 8 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.

8 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.

Der vil være medaljer til alle 3- og 5-mands hold.

Tilmelding skal ske senest d. 19. marts 2016. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3498779416. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 19 0
U13 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 5 0
U13 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 3 0
U12 drenge rk.1 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 11 0
U12 drenge rk.2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 10 0
U12 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 11 0
U11 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 10 0
U11 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 10 0
U11 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 11 0
U13/12 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 0 0
U13/12 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 1 0
U11 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 0 0
U11 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 1 0
U10 drenge rk.1 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U10 drenge rk.2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 6 0
U10 drenge rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U9 drenge rk.1 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 14 0
U9 drenge rk.2 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 21 0
U9 drenge rk.3 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 14 0
U9 drenge rk.4 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 8 0
U8 drenge rk.1 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 17 0
U8 drenge rk.2 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 19 0
U8 drenge rk.3 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 15 0
U8 drenge rk.4 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 4 0
U10 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U10 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 6 0
U9 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 0 0
U9 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 0 0
U7 piger Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 4 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 34 0
U7 drenge rk 3/4 Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 32 0
U6/5 drenge+piger Mixed 6 250 Lørdag d. 09.04.16 25 0
U8 piger rk. 1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 2 0
U8 piger rk. 3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 3 0

Signetud teams

U13 drenge rk.1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF - Gerard A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U13 drenge rk.2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U13 drenge rk.3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Grantoften if B Grantoften IF Logo Grantoften IF

U12 drenge rk.1 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Sergio Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Avrat BK A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Brøndby 3 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U12 drenge rk.2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Østerbro 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HBogI A2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hørsholm HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U12 drenge rk.3/4 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC-P B Solrød FC Logo Solrød FC
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
ØIF2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AVARTA BK Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Greve 5 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Damsø-P FC Damsø Logo FC Damsø
HBogI B1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 drenge rk.1 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF - Arda A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Claudio A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
A-2 A FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Union A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

U11 drenge rk.2 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
KVIF NORD B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
A2 Pelle1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
A2 Pelle2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U11 drenge rk.3/4 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF-P Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Jægersborg U11 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
VB 1 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
BS 72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KFUM Rosiklde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U13/12 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U13/12 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U11 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U11 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge rk.1 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Luis A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Andres A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 drenge rk.2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK -2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Svogerslev BK B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Eagles B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 drenge rk.3/4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF C 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dreamers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U9 drenge rk.1 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Friheden BLÅ A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1903 Torpedo A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BSF - Neymar A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Neymar (2) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF rød A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FIX1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BIFU9-GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFU9-BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 drenge rk.2 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Bsf1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Friheden Rød Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93tt B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIF hvid B Albertslund IF Logo Albertslund IF
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 drenge rk.3 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Bsf2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 Hvid C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjago C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FIX 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby Blå 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
U9 SGIF C Allindelille Idrætsforening Logo Allindelille Idrætsforening
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U9 drenge rk.4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Bsf3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U8 drenge rk.1 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF - Lionel Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla KYOTO A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Team Nitro TN
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
CIK3 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør BK 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup drengene. A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 drenge rk.2 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
J&L BYG
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KB Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Team Roma B Team Roma
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KARLSLUNDE B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Team Navidoc B
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB U8B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 drenge rk.3 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KASTRUP C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Valby BK Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Bsf2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Gundsømagle IF C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
FFB 2008 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2008 - 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Drengene fra skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U8 drenge rk.4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Dragør BK 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla 3 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U10 piger rk.1/2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 piger rk.3/4 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløse U10 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Dragør BK 1 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B93-2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Gundsø piger Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U9 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club

U9 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sengeløs U7 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 drenge rk. 1/2 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum rød A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum gul B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AB - Real Madrid 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dragør 10 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
kb BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
B93 (1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
HUI-Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fuglebo A
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U7 drenge rk 3/4 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB JUVENTUS B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
B93 (2) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
Vanløse Grønt hold C Vanløse IF Logo Vanløse IF
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Holbæk B&I 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 5 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rosenhøj 3 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U6/5 drenge+piger 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Minions C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
hold B B Aakanden GF Logo Aakanden GF
JIK C Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB 2010E B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby piger Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB D1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI

U8 piger rk. 1/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF U8-1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 piger rk. 3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Sundby Supergirlz C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sengeløse U8 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF U8-2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - April 10 2016

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview