Blockbuster Cup 2016

Blockbuster og AB Tårnby årgang 2008, afholder sammen Blockbuster Cup, søndag d. 8 maj 2016.
Stævnet er et U8 stævne for hold i alle rækkerne A, B, C og D.
Der er plads til følgende antal hold i hver række:
A-række: 16 hold. B-række: 12 hold. C-række: 12 hold. D-række: 5 hold.
Stævnet tilbydes også en række svenske klubber.
Alle hold spiller minimum 4 kampe i form a pulje kampe og efterfølgende evt. matchningskampe. Der er pokaler til alle.
Derudover vil der være mulighed for at vinde gavekoder til film på www.blockbuster.dk
 
Kampe og afvikling:
Alle kampe spilles på 5-mandsbaner efter DBU´s regler.
Der vil være dommere til alle kampe.
Rækkerne vil blive spillet så ventetiden minimeres.
 
Tilmelding: 
Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos Arbejdernes Landsbank
Regn. 5325
Konto nr: 0243684
 
Betaling:
I bedes senest 17. april betale stævnegebyret på ovenstående konto.
Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.
Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.
Pris per hold:
400 dkr - max. 7 spillere pr. hold
 
Parkering
Der vil være mulighed for parkering ved idrætsanlægget på Ugandavej.
 
Omklædning: 
Børnene bedes møde op i spillertøj, da der vil være begrænset med omklædningsmuligheder.
 
Program:
Kampprogrammet kan hentes her på staevner.dk eller ses online på: http://www.cumap2.dk/cup/abt_u8__maj_5733.htm 
 
Meld jer venligst ved ankomst
I bedes melde jer ved dommerbordet senest en 1/2-time før jeres første kamp. 
 
Spørgsmål:
Har du spørgsmål så skriv til abtaarnby2008@gmail.com
eller ring til:
Holdleder - Lisa Jørgensen: 41 43 83 72
Træner - Jacob von Eyben: 40 19 77 61
 
Vi glæder os til at se jer!
Vh. AB Tårnby årgang 2008

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - A Mixed 7 400 Søndag den 8. maj 2016 20 0
U8 - B Mixed 7 400 Søndag den 8. maj 2016 19 0
U8 - C Mixed 7 400 Søndag den 8. maj 2016 17 2
U8 - D Mixed 7 400 Søndag den 8. maj 2016 6 0

Signetud teams

U8 - A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. maj 2016

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup U8 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ørestad IF Tigrene A Ørestad IF Logo Ørestad IF
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GIF Nike 1 A Gif Nike Logo Gif Nike
Sundby Ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 - Sort1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla Kyoto A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rooney B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U8 - B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. maj 2016

Teamname LVL Logo Club
AB Tåtnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fremad amager vestas B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ørestad IF Løverne B Ørestad IF Logo Ørestad IF
GIF Nike 2 B Gif Nike Logo Gif Nike
Sundby Barcelona B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 - Sort2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 hvid1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Team Navidoc B

U8 - C 11 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. maj 2016

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Holbæk C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF HVID C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GIF Nike 3 C Gif Nike Logo Gif Nike
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB Panterne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 - D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 8. maj 2016

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 4 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gvi - Bayern München Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hvidovre IF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1903 hvid2 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 8 2016

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
Vestamager Idrætsanlæg
Address
Ugandavej 87-107
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Blockbuster Cup 2016 map

Tournament overview