Lyseng Pige Stævne

IF Lyseng inviterer sammen med vores stævne sponsorer:

Novicell, Ventipart ApS, Dafa, Beta og Wincubate ApS 

endnu engang til breddestævne for piger, fredag den 18. marts og lørdag den 19. marts.

Breddestævne dog tilladt med enkelte A spillere på holdene, blot der er spillere der trækker i den anden retning.

Fredag spilles der fra kl. 17 til ca. 19.30 og lørdag fra kl. 08.00 til ca. 19.30

Garanteret præmie til alle (dog kun til max spillere pr. hold)!

U7 og U8 spiller 3 mands - max. 5 spillere - kampe af 7 minutter - tiden kører fortløbende

U9, U10, U11 og U12 spiller 4 mands - max. 7 spillere - kampe af 8 minutter.

Nyt Nyt Nyt:

U12 A række - afvikles fredag fra kl. 17.00

Præmier til alle (min. medalje til spillerne)

Forbehold for at rækker slåes sammen ved for få tilmeldte.


NU KUN FÅ PLADSER TILBAGE I FLERE AF RÆKKERNE

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 7 Piger Mixed 5 300 Lørdag morgen 8 1
U 8 Piger Mixed 5 300 Lørdag morgen 4 0
U 9 Piger Mixed 7 400 Lørdag formiddag 12 1
U10 Piger Mixed 7 400 Lørdag middag 12 1
U 11 Piger Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 9 0
U12 Piger B række Mixed 7 400 Lørdag sidst eftermiddag 7 0
U 12 Piger A række Mixed 7 400 Fredag kl. 17.00 6 0

Signetud teams

U 7 Piger 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 8 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U 9 Piger 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VB X B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB Z B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TMG 3 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U10 Piger 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
Tjørring IF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 2006 piger C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U 11 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng Piger U11 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejlby IK Vejlby IK Logo Vejlby IK
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
vb 2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
vb1 A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U12 Piger B række 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sidst eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U 12 Piger A række 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17.00

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - March 19 2016

Organisation
IF Lyseng
Place
Lyseng Hallen
Address
Lysengvej 1
Postalcode
8270
City
Højbjerg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview