SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016

SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup

Søndag d. 14. august 2016

PROGRAM med kampe og spilletider kan downloades. Forbehold for eventuelle ændringer.

Breddestævne - Med rækker for følgende hold:

2011  mix    (U6) 3-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

2010  mix    (U7) 3-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

2009 drenge  (U8) 5-mands  niveau B/C - 3 puljer - FULDTEGNET

2008 drenge  (U9) 5-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

2008 piger   (U9) 3-mands  niveau B/C - 2 puljer - 1 ledig plads

2007 piger  (U10) 5-mands  niveau B/C - 1 pulje  - 1 ledig plads

2007 drenge (U10) 5-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

2006 drenge (U11) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

2005 drenge (U12) 8-mands  niveau B/C - 3 puljer - FULDTEGNET

2004 drenge (U13) 8-mands  niveau B/C - 2 puljer - FULDTEGNET

Antal puljer pr. årgang er estimeret. Afhænger af antal tilmeldinger og baneplads.

      (Som udgangspunkt vil der blive 4 hold i hver pulje)


Respekter venligst niveauerne i rækkerne ved tilmelding af hold, således at alle hold kan spille nogle gode og jævnbyrdige kampe.

Niveau B bør nogenlunde tilsvare DBU Sjællands række 2-3, og niveau C bør tilsvare rk. 3-4.

Det vil løbende fremgå af ovenstående liste hvor der er få ledige pladser & hvis puljer er lukket for tilmelding. (Med forbehold for indkomne tilmeldinger siden sidste opdatering).

Kun bekræftede (betalte) tilmeldinger fremgår af "Deltagende hold" listen på staevner.dk

Om stævnet

Alle puljer vil som udgangspunkt bestå af 4 hold, som spiller alle mod alle, med 3 kampe til hvert hold. Kort ventetid (1 kamps pause) mellem egne kampe. Enkelte afvigelser kan forekomme.

Spilletider for 4 holds puljer:

3-mands hold spiller  2x7  min.
5-mands hold spiller  2x10 min.
8-mands hold spiller  2x12 min.

Enkelte puljer med 3 eller 5 hold kan forekomme, og vil have flere kampe med kortere spilletid.

Bemærk:

Årgang 2008 piger spiller 3-mands ved stævnet.

Det tilstræbes at alle kommer i pulje med hold på samme niveau. Det kan dog forekomme at niv. B og C hold bliver blandet, afhængigt af antal tilmeldinger.

Gebyrer:

3-mands hold: kr.: 350,- pr. hold.
5-mands hold: kr.: 425,- pr. hold.
8-mands hold: kr.: 500,- pr. hold.


Holdgebyr indbetales på konto nr.: 7681-1346923, senest 7 dage efter tilmelding. Tilmelding er først gældende betaling er modtaget og bekræftelse er fremsendt.
Angiv venligst Årgang og Hold Id ved betaling.
Der kan også betales via Mobile Pay på: 25 38 34 95

Holdstørrelser (max antal - se også nedenstående):
3-mands -  5 spillere.
5-mands -  7 spillere.
8-mands - 10 spillere.

Holdstørrelser er valgt til højst 2 udskiftere, da vi anbefaler, at så mange spillere som muligt, skal spille mest muligt fodbold.

Det er selvfølgelig ikke en regel, der ikke kan afviges fra, da det ikke skal gøre at nogen spillere ikke kan komme med til stævnet. Så kontakt os lige hvis i kommer med flere end to udskiftere.

Ligeledes er det tilladt for en spiller at deltage på flere hold, hvis det gør at man derved kan stille hold.

Tilmeldingsfrist (foreløbig) til stævnet: d. 18. juli. 2016

Præmier:

Der er præmier til ALLE deltagende spillere. (Flot fodboldstatuette)

Samt en stor pokal til puljevinder holdene i 8-mands.

Samaritter:
Der vil under stævnet være samarittervagt fra Dansk Røde Kors til stede.

Boder:

Der vil være opstillet boder hvor man bl.a. kan købe div. mad og drikkevarer.

Spillested: Havdrup Fodboldbaner, Skolevej 62, 4622 Havdrup

Regler:   Foruden nævnte særregler for stævnet, spilles der efter DBU Sjællands fodboldregler i de forskellige spilleformer.

Dommere: Der er dommere/kampledere til alle kampe.

Spørgsmål kan rettes til stævnearrangør via email: michael03@hgi-fodbold.dk eller tlf.: 25 38 34 95

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
2011 U6 mix 3-mands Mixed 5 350 15 0
2010 U7 mix 3-mands Mixed 5 350 12 0
2009 U8 Dr. 5-mands Mixed 7 350 Formiddag 17 0
2008 U9 Dr. 5-mands Mixed 7 425 Eftermiddag 13 0
2008 U9 Pi. 3-mands Mixed 5 350 Eftermiddag 7 0
2007 U10 Pi. 5-mands Mixed 7 425 Formiddag 3 0
2007 U10 Dr. 5-mands Mixed 7 425 Eftermiddag 8 0
2006 U11 Dr. 8-mands Mixed 10 500 Eftermiddag 9 0
2005 U12 Dr. 8-mands Mixed 10 500 Formiddag 15 1
2004 U13 Dr. 8-mands Mixed 10 500 Eftermiddag 13 0
RÆKKE AFLYST Mixed pga manglende tilmelding 2 0

Signetud teams

2011 U6 mix 3-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
GIF B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
RB 1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Havdrup 2 C
FLI Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Vallensbæk IF 39 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 39 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG Fodbold B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vindinge C Vindinge IF Logo Vindinge IF
VIF 2 C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

2010 U7 mix 3-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 1 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
RB U7, hold 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB U7, hold 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Havdrup 3 Havdrup GI Logo Havdrup GI
FLI Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

2009 U8 Dr. 5-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B73 Slagelse B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre

2008 U9 Dr. 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup GUL B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup BLÅ B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve Fodbold Hold Blå - 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold Hold Blå - 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Vibys drenge B Viby IF Logo Viby IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF

2008 U9 Pi. 3-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup 1 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Bagsværd BK U9 piger. Rødt hold C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd BK U9 piger. Hvidt hold C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
AIK 65 STRØBY FODBOLD 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 STRØBY FODBOLD 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

2007 U10 Pi. 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

2007 U10 Dr. 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HGI Gul B Havdrup GI Logo Havdrup GI
HGI Blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Gadstrup Blå B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup Hvid C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Ringsted IF B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C C Ringsted IF Logo Ringsted IF
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjago C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

2006 U11 Dr. 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Havdrup GUL B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup Blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Gadstrup 1 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HVB City C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

2005 U12 Dr. 8-mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
FA 05B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Havdrup Løverne C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Gadstrup 2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 3 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
AB Tårnby CK C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sport B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

2004 U13 Dr. 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
VI 39 Hold 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
havdrup blå C Havdrup GI Logo Havdrup GI
havdrup gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Faxe ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
TBK 2 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC

RÆKKE AFLYST 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: pga manglende tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Havdrups Seje Tøser B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 14 2016

Organisation
Havdrup GI
Place
Havdrup GI Fodbold / Banerne i Havdrup
Address
Skolevej 62
Postalcode
4622
City
Havdrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 map

Tournament overview