Id Hair Sommer Cup VRI 2016

 ID HAIR Sommer Cup VRI

U5- U16 drenge og piger


11. juni 2016

Alle spillere deltager automatisk i lodtrækningen om FCBESCOLA billet.

Stævnet med gode præmier og gaver til alle

 

Vejlby-Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor Id Hair fornøjelsen at indbyde jer til fodboldstævne for årgangene U5- U16 drenge og piger. Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov.

Tidspunkt :
Stævnet afvikles lørdag den.11. juni, og puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme samme dag. Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Stævneadministrationen forbeholder sig ret til at lægge rækker sammen såfremt antal tilmeldinger taler herfor.

Præmier :
Alle deltagerne får en flot ID-Hair gave.
Der er holdpokal til nr. 1 og 2 i U11- U16 og en statuette til alle i U5-U10.

Kampe:
Tremandshold er garanteret tre kampe og der må max. være fem spillere på holdet.
Femmandshold er garanteret fire kampe og der må max. være otte spillere på holdet.
Ottemandshold er garanteret fire kampe og der må max. være 11 spillere på holdet.
Rækker og niveauer fremgår af skemaet.

Dommere:
Der anvendes lokale dommere i U5-U11. U12-U16 dømmes af DBU-dommere.

Aktiviteter og forplejningsmuligheder:
Der er gode muligheder for at købe forfriskninger og mad på stævnepladsen. Kom og få testet din skudhastighed på speed-track’en, prøv tricks på panna-banerne eller få sat kulør på frisuren med Id Hair produkter. Fodboldbanerne ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande, så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.

Tilmelding :
Sker via www.staevner.dk senest den 28.maj 2016. Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på konto: 1535 4508313128
Husk at påføre staevner.dk-id-nr., klub og række(r) på indbetaling.

FCBESCOLA

Alle spillere deltager automatisk i lodtrækningen om en FC Barcelona Camp 2017 billet - til en værdi af 2.495,- Vi flyver selvfølgelig vores FC Barcelona trænere til Århus for at give den bedste og professionelle træning. OBS! I kan stadig nå at købe jeres billet til vores sommer Camps 2016 her: http://www.billetnet.dk/artist/fc-barcelona-camp-billetter/927195

Tivoli Friheden:
Alle deltagere, søskende og forældre kan købe billetter billigt til Tivoli Friheden, for 140.-kr pr stk (barn eller voksen) gælder for entre og turbånd, (besparelse ca 100.-kr pr billet.)
Bestilles senest 6. juni hos Bo Nielsen på: allingevej@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 300 17 0
U6 Mixed 3 300 35 0
U7 Mixed 3 300 38 0
U8K Mixed 5 600 0 0
U9K Mixed 5 600 0 0
U10K Mixed 5 600 11 1
U11K Mixed 8 750 1 0
U12K Mixed 8 750 4 0
U13K Mixed 8 750 0 0
U14K Mixed 8 750 1 0
U15K Mixed 8 750 6 0
U16K Mixed 8 750 0 0
U8MB Mixed 5 600 16 0
U8MA Mixed 5 600 7 0
U9MA Mixed 5 600 14 0
U9MB Mixed 5 600 31 0
U10MA Mixed 5 600 7 0
U10MB Mixed 5 600 20 0
U11MA Mixed 8 750 6 0
U11MB Mixed 8 750 13 1
U12MA Mixed 8 750 1 0
U12MB Mixed 8 750 10 0
U13MA Mixed 8 750 0 0
U13MB Mixed 8 750 6 0
U14M Mixed 8 750 3 0
U15M Mixed 8 750 4 0
U16M Mixed 8 750 0 0

Signetud teams

U5 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U5 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U5 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AGF Århus GF Logo Århus GF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI U5 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VFB Liverpool Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VFB Barcalona B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VRI U6 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand if 1 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup 1
Skødstrup 2
Skødstrup 3
LIF U6 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
AGF Århus GF Logo Århus GF
FC Vejlby B Vejlby IK Logo Vejlby IK
IF Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 5 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 6 IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Aarhus Fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
VIK 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand if 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Houlbjerg-Laurbjerg IF U 7 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Ebeltoft IF Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft IF 1 Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
AGF 1 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 3 B Århus GF Logo Århus GF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Egebjerg I.F. B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
VRI 6 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hsk 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF1 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF3 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U8K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10K 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
VRI U10 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U10 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lystrup 2006 piger C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Bredballe tøserne C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U11K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12K 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF

U13K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15K 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA-Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
8240erne B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØHI U14 Piger B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Søftens bedste piger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
AIA Tranbjerg B C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U16K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8MB 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI U8 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U8 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fodbold Venner B
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
Grenaa if A Grenaa
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U9MA 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA U9 A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hei 1,2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grenaa IF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
TRIF A A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9MB 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand if 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Fredagsslik B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lørdagsslik B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
ASA U9 B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Skovbakken 1 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken 2 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Lystrup IF u9 hold 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF u9 hold 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF u9 hold 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Skovbakken 3 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum B B Dalum IF Logo Dalum IF
HSK 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI U10 hold A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft1 A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
GIF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Viby A Viby IF Logo Viby IF

U10MB 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken A C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken B C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
AarhusFremad I B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
AarhusFremad II B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
VIK/Skovbakken. 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Barcelona B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Bayern München B Stautrup IF Logo Stautrup IF
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Viby B Viby IF Logo Viby IF
Viby 1 C Viby IF Logo Viby IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand IF 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TRIF 1 A TRIF
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11MB 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
U11 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U11 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
TRIF 2 B TRIF
VIK/Skovbakken B Vejlby IK Logo Vejlby IK
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Stautrup 1 B Stautrup

U12MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12MB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U13MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13MB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF
TRIF B TRIF U13 D

U14M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U16M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 11 2016

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
VRI Bellevue Risskov
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview