Kiwi Cup Rosendal 2016

KIWI CUP ROSENDAL 2016 SØNDAG D. 29. MAJ er der Fairplaystævne på Rosendal Stadion i den nordvestlige udkant af Hobro. Vi tæller ikke mål og point, men har fokus på at alle får en god oplevelse og at alle får meget spilletid. Vi har til gengæld sikret, at der er gode og ens præmier til alle deltagere. Udover dette er der igennem hele stævnet frisk frugt fra Kiwi til alle på stadion, det være sig spillere, trænere og forældre. Vi tilstræber: -at 3-mands spiller 4 kampe á 9-10 minutter -at 5-mands spiller 3 kampe á 15-18 minutter Efter tilmelding skal indbetaling ske til reg.nr. 3708 konto: 3708509868. Betaling kan også ske via MobilePay til 23994065. Tilmeldingsfristen er sat til fredag 20. maj 2016. Stævneansvarlig er Claus Munkholm, 23994065
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge 5mands 06 Mixed 7 300 13 0
U11 piger 5-mands 05 Mixed 7 300 4 0
U11 drenge 5mands 05 Mixed 7 300 6 0
U5 Mix 3-mands 11 Mixed 5 200 11 0
U6 Mix 3-mands 10 Mixed 5 200 19 0
U8 drenge 5-mands 08 Mixed 7 300 17 0
U9 piger 5-mands 07 Mixed 7 300 6 0
U9 drenge 5-mands 07 Mixed 7 300 19 0
U10 piger 5-mands 06 Mixed 7 300 8 0
U7 piger 3-mands 09 Mixed 5 200 3 0
U7 drenge 3-mands 09 Mixed 5 200 19 0
U8 piger 3-mands 08 Mixed 5 200 4 0
U8 piger 5-mands 08 Mixed 7 300 1 0

Signetud teams

U10 drenge 5mands 06 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VFF1 C Viborg FF Logo Viborg FF
Jarl-Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Klejtrup Boldklub C Klejtrup Boldklub
LKB1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U11 piger 5-mands 05 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SVIF pigerne B SVIF - Sulsted/Vestbjerg
Team Girl Power B Løgstør IF Logo Løgstør IF

U11 drenge 5mands 05 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal U12 Girls B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Ik Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U5 Mix 3-mands 11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Jarl Arden U5 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Hørby Auto Nørager/Rørbæk IF
Terndrup IF 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
AaB's McQueener Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Klejtrup 1 klejtrup

U6 Mix 3-mands 10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sulsted IF Sulsted IF Logo Sulsted IF
Skals FF C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Terndrup 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
klejtrup 2 klejtrup
Støvring Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Tåfræserne Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF

U8 drenge 5-mands 08 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bjerregrav BB B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
IF Jarl Arden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aabybro IF 1 B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Vfb gul B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vfb grøn B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
BK02 Mariagerfjord C BK02 Mariagerfjord
Klejtrup U8 Drenge B Klejtrup Boldklub

U9 piger 5-mands 07 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØHI PIGER Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
IFA det ene hold B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA det andet hold B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
vh08 u9 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Vorup Fb C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 drenge 5-mands 07 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Mariager I.K. 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund 2 Overlund GF Logo Overlund GF
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U10 piger 5-mands 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ik Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Arden tøzerne 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden tøzerne 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
vh08 u10 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
TøZerNe C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U7 piger 3-mands 09 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal piger IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Suldrup Pigerne C IK FREM Suldrup

U7 drenge 3-mands 09 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 4 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
RIF1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
FUIK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U8 piger 3-mands 08 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
U8 Fodboldpiger Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
U8 Fodboldpiger Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Suldrup Pigerne 2 C IK FREM Suldrup

U8 piger 5-mands 08 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 29 2016

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Stadion
Address
Døstrupvej 23
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview