ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016

ØSVN IF inviterer for 5. år til sommerstævne i forbindelse med den årlige sommerfest i Vr. Nebel. Vi forsøger at indlede i puljer af 3 eller 4 hold, hvorefter der ombrydes til A/B/C slutspil hvor alle hold så vidt muligt vil få lige mange og jævnbyrdige kampe. Der er præmier til alle hold.

På sportspladsen vil der desuden være forskellige aktiviteter, så mød talstærkt op til en forhåbentlig dejlig sommerdag i Vr. Nebel. Læs mere på foreningens hjemmeside her.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 Lørdag formiddag 12 0
U7 Mixed 3 250 Søndag formiddag 11 0
U8 Mixed 5 400 Søndag formiddag 17 0
U9 Mixed 5 400 Lørdag middag 17 0
U9 piger Mixed 5 400 Lørdag formiddag 1 0
U12 Mixed 8 500 Søndag formiddag 1 0
U13 piger Mixed 8 500 Lørdag 1 0
U10 piger Mixed 5 400 Lørdag formiddag 6 0
U11 Mixed 8 500 Lørdag formiddag 9 0
U13 Mixed 8 500 Søndag 0 0
U10 Mixed 5 400 Søndag middag 8 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 3 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF U6 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U6 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
De blå Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Harte G&IF 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte G&IF 2 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
ØDIS IF Ødis IF
ØSVN IF 4 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
SHIF C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØSVN IF 3 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Harte G&IF 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF NBSIF

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte U8 Piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe IF1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Vejle Boldklub 1 Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Fc De små seje C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Kolding Boldklub1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De seje gule B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HFK Blå B Sønderjyske Logo Sønderjyske
HFK Grøn C Sønderjyske Logo Sønderjyske
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF
Vamdrup C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Øsvn 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Øsvn 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Egtved 1 B Egtved IF Logo Egtved IF
Egtved 2 B Egtved IF Logo Egtved IF

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - June 19 2016

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Sportspladsen
Address
Bavnehøj 175
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview