B1973 Micro Cup 2016

 

B1973
Micro Cup 2016


B1973 inviterer til Micro Cup
Søndag den 11. september 2016


3-mandshold (max 5 spillere):
U4 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U5 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U6 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U7 Drenge spiller i 4 puljer - Pulje start kl. 13.00


5-mandshold (max. 8 spillere):

U8 Drenge spiller i 5 puljer - Pulje start kl. 09.00
U9 Drenge spiller i 6 puljer - Pulje start kl. 13.00
U10 Piger spiller i 2 puljer - Pulje start kl. 13.00
U10 Drenge spiller i 3 puljer - Pulje start kl. 09.00

8-mandshold (max 11 spillere):
U11 Drenge spiller i 2 puljer - Pulje start kl. 09.00
U11 Piger, spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 13.00

Bemærk nye rækkebetegnelser efter sommerferien.
U8, U9, U10 & U11 drenge niveauopdeles i A og B/C rækker
Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold og puljer i rækkerne

Spilletid:
U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 2 x 6 min
U7-8-9-10 spiller 1 x 12 min v/ 4 pulje kampe eller 1 x 10 min v/ 5 puljekampe
U11 spiller 1 x 15 min


Medaljer og pokaler:

Der vil være medaljer til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 rækkerne og pokal til alle hold i U4-U6 rækkerne


Holdgebyr:
3 mandshold U4-5-6-7 (max 5 spillere) 250,- kr.
5 mandshold U8-9-10 (max 8 spillere) 400,- kr.
8 mandshold U11 (max 11 spillere) 400,- kr.


Turneringsform:
U4-5-6 spiller uden slutspil.
U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.


Tilmelding:
Tilmelding senest d. 29. August 2016. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 0146 6444719476
For yderligere informationer henvises til Mark Lund Larsen : mark.lund.larsen@gmail.com eller Ronni Svart: ronnib73@yahoo.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 250 15 0
U6 Mixed 5 250 7 0
U9 drenge A række Mixed 8 400 14 1
U7 drenge Mixed 5 250 27 0
U8 drenge A række Mixed 8 400 15 1
U10 piger Mixed 8 400 14 0
U9 drenge B/C række Mixed 8 400 26 1
U9 piger Mixed 8 400 0 0
U4 Mixed 5 250 3 0
U8 drenge B/C række Mixed 8 400 20 0
U9 piger A række Mixed 8 400 0 0
U10 Drenge B række Mixed 8 400 17 1
U10 Drenge A række Mixed 8 400 6 0
U11 Drenge B række Mixed 11 400 12 0
U11 Piger Mixed 11 400 7 0
test Mixed 0 0 0

Signetud teams

U5 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973 - 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B.93 2012 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1973 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Barcelona kids A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Kongeklubben København B Kongenklubben København C.F.

U9 drenge A række 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hekla Kyoto A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI Hvid A Herlev IF Logo Herlev IF
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde if A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U7 drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Orient Grøn Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient Rød Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient Gul Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient Blå Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hold B B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kastrup Boldklub 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hold C Aakanden GF Logo Aakanden GF
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Boldklubben Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KB C1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hold D Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Jaegersborg C Jaegersborg
Hold E Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8 drenge A række 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Herlev if 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hareskov_A A Hareskov IF Logo Hareskov IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U10 piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Måløv Boldklub Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Boldklubben Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Brøndby 07-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bæsterne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Allerød FK - 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK - 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov IF Hareskov IF Logo Hareskov IF
Vallensbæk U10 Piger B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 drenge B/C række 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B73 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HUI - Barca B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
B73 5 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HI09-BLÅ B Herlev IF Logo Herlev IF
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Blåt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup BK 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hekla C C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Torslunde-Ishøj IF B Torslunde Ishøj Idrætsforening Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening
Orient 4 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ålholm IF C Ålholm If Logo Ålholm If
Fremad Valby Ole B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Michael C Fremad Valby Logo Fremad Valby

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8 drenge B/C række 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Torslunde-Ishøj IF B Torslunde Ishøj Idrætsforening Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening
Hareskov_B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
U8 drenge 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
U8 hold 5 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
ÅIF 09 1 B Ålholm If Logo Ålholm If
ÅIF 09 2 C Ålholm If Logo Ålholm If

U9 piger A række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B række 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB Stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Ølstykke 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10 Drenge A række 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Solrød Fc A Solrød FC Logo Solrød FC
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 Drenge B række 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973 blå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Hvid B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Turbo drengene B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
TPS B Torveparken
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 Herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
BellaB1973 C FC Bella Logo FC Bella
Tusserne C Tuse IF Logo Tuse IF

test 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 11 2016

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973 Herlev's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown
B1973 Micro Cup 2016 map

Tournament overview