B1909 opstartsstævne 2016

B1909 inviterer til opstartsstævne på kunstgræsbane for U8, U9 og U10 drengehold.

Stævnet afvikles 2-3. April, hvilket er sidste weekend før DBU-Fyn stævnerne starter. Så det er sidste chance for at pudse formen af, og være klar til turneringsstarten. Alle hold spiller 5 kampe à 15 minutter.

Der er medaljer til alle deltagere og pokal til den vindende hold i hver række.

Der er plads til otte hold i hver af de seks rækker. B1909 forbeholder sig ret til at tjekke om holdene har tilmeldt sig det rigtige niveau.

Deltagergebyret er 400 kr. pr. hold (max 8 spillere), som bedes overføres til konto 5389-0309123 ved tilmelding.

evt. spørgsmål bedes rettes til:

Stævneleder Johnny Svane 40448409 johnnysvane@b1909.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 årgang 2008 A/B Mixed 8 400 LUKKET FOR TILMELDING 2 0
U8 årgang 2008 C/D Mixed 8 400 LUKKET FOR TILMELDING 2 0
U9 årgang 2007 A/B Mixed 8 400 Søndag 9-13 15 0
U9 årgang 2007 C/D Mixed 8 400 Søndag 9-13 10 0
U10 årgang 2006 A/B Mixed 8 400 LUKKET FOR TILMELDING 0 0
U10 årgang 2006 C/D Mixed 8 400 Lørdag 9-13 3 0

Signetud teams

U8 årgang 2008 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET FOR TILMELDING

Teamname LVL Logo Club

U8 årgang 2008 C/D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET FOR TILMELDING

Teamname LVL Logo Club

U9 årgang 2007 A/B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-13

Teamname LVL Logo Club
B1909 (S.A.) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB Blå B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Hvid A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dalum if 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 årgang 2007 C/D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-13

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF C Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OB Striberne C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 årgang 2006 A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET FOR TILMELDING

Teamname LVL Logo Club

U10 årgang 2006 C/D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-13

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Marienlyst C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 4 2016

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909 kunstgræsbane
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview