BK Friheden Kræmmercup 2016

BK Friheden KræmmerCUP 2016
 

Lørdag d. 6. august & søndag d. 7. august


BK Friheden afholder Kræmmer CUP 2016 lørdag d. 6. & søndag d. 7. for årgang 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 & 2012. Vær opmærksom på at det er de nye alderstrin U5-U10, som drengene skal spille efter sommerferien.

 

Kom og få en festlig dag i Friheden. Vi afholder vores traditionsrige kræmmermarked med masser af boder, forlystelser, underholdning og madtelt med drikke. Ved siden af på boldbanerne afholder vi vores KræmmerCup

 

OVERSIGT
RÆKKE ÅRGANG FORMAT NIVEAU HOLD DAG TIDSRUM
U5 2012 3 v 3 - 15 Søndag 09.30 - 12.00
U6 2011 3 v 3 - 15 Søndag 09.30 - 12.00
U7 2010 3 v 3 - 15 Søndag 09.30 - 12.00
U8 2009 5 v 5 A 10 Lørdag 09.30 - 13.00
U8 2009 5 v 5 B / C 10 Lørdag 09.30 - 13.00
U9 2008 5 v 5 A 10 Lørdag 09.30 - 13.00
U9 2008 5 v 5 B / C 10 Lørdag 09.30 - 13.00
U10 2007 5 v 5 A 10 Lørdag 09.30 - 13.00
U10 2007 5 v 5 B / C 10 Lørdag 09.30 - 13.00

Retningsliner
- U5 - U7: Medaljer til alle deltagere.
- U8 - U10: Medaljer til alle deltagere samt holdpokal til top 3.
- BK Friheden stiller kampledere til alle kampe.

Kampe:
- U5 til U7 spilles 1x10 minutter. Max antal spillere: 5
- U8 til U10 spilles 2x7 minutter, Max antal spillere: 7, spilles som puljekampe og nr 1 og 2 i puljen mødes med pågældende i modsatte pulje i semi og dernæst finale.

Pris pr. hold
- 3-mands: 300 kr.
- 5-mands: 450 kr.

Tilmelding
Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto. Den primære betalingsform er til BK Frihedens klubkonto: reg nr. 5342 og konto nr. 0352675

Husk tydelig markering af klub, hold samt staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger') ved indbetaling.

Kontakt
John Steinmüller
Mail: johnsteinmuller@live.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Drenge (2007) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 6 0
U5 Drenge (2012) Mixed 5 300 Søndag formiddag 1 0
U6 Drenge (2011) Mixed 5 300 Søndag formiddag 3 0
U7 Drenge (2010) Mixed 5 300 Søndag formiddag 6 0
U8 Drenge (2009) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 11 0
U8 Drenge (2009) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 11 0
U9 Drenge (2008) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 1 0
U9 Drenge (2008) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 7 0
U10 Drenge (2007) Mixed 7 450 Lørdag formiddag 10 0

Signetud teams

U10 Drenge (2007) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden RØD B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BK Friheden Balter 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden Balter 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U5 Drenge (2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U8 Drenge (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Restaurant Hercegovina Frederiksberg A
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Glostrup FK 1 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Suså If A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Greve-Hvid 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
rosenhøj1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 Drenge (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hg3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Glostrup FK 2 Glostrup FK Logo Glostrup FK
Tiger B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
rosenhøj2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FC Intersport C
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U9 Drenge (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 Drenge (2007) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bk Friheden BLÅ A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Solrød Fc A Solrød FC Logo Solrød FC
KB A1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - August 7 2016

Organisation
Boldklubben Friheden
Place
Boldklubben Friheden's baner
Address
Hvidovre enghavevej 6
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview