BlicherCup 2016

BLICHERCUP 2016

Byder igen i 2016 Velkommen til Blichercup for dregne spillere fra U-6 til U-11, med prømier for over 75000 kr.

Lørdag d.14/5

Blichercup er et meget populært stævne,med deltagelse fra det meste af Jylland og Fyn. I år spiller U-6 og U-7 3 mands på netbaner. U-8 og U-9 spiller 5 mands med A og B niveau opdeling. U-10 og U-11 Spiller 8 mands med A og B niveau opdeling.

Alle spiller får personlige præmier.

En frugt pose alle hold ved ankomst

  Der medaljer til alle spiller i alle årgange, i U-8-9-10-11 spilles der om guld, sølv og Bronze,og en flot pokal,en lækker Secelt fodbold til alle spiller på de vinder hold i U-8 til U-11.

VI glæder os meget at se jer til en fantastik dage på Spentrup IF fodbold anlæg.

Læse mere på blichercup.dk

Betalings muligheder 9365 0008593264 eller mobil pay 60870340

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 250 15 0
U-7 Mixed 5 250 20 0
U-8 Mixed 7 300 5 0
U-8 Mixed 7 300 7 0
U-10 Mixed 10 350 2 0
U-10 Mixed 10 350 2 0
U-11 Mixed 10 350 1 0
U-11 Mixed 10 350 6 0
U-9 Mixed 7 300 6 0
U-9 Mixed 7 300 15 0

Signetud teams

U-6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spemtrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
KB1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
DB Fodbold 3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Freja U6 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U-7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LAngå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Egebjerg I.F. 1 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg I.F. 2 B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 5 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 6 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Dronningborg 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U-8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjerregrav BB B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Bøgebakkebasserne C Stevnstrup
Kristrup 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
KHIF Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Randers boys Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager I.K. 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Overlund gf B Overlund GF Logo Overlund GF
Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja Sportsklub B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ik Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Romalt IF C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF 1 A Romalt IF Logo Romalt IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 14 2016

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Stadion
Address
Skaldhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview