H.C. Andersen Mini Cup

H.C. Andersen Mini Cup

Efter succesen med H.C. Andersen Cup kan Næsby Boldklub nu for første gang  byde velkommen til H.C. Andersen Mini Cup.

H.C. Andersen Mini Cup 2016 afvikles i rækkerne

U5/6-U7  Uden niveau opdeling, stævnet afvikles søndag den 14. august.

U8 Med niveau opdeling, stævnet afvikles, søndag den 14. august.

U9-U10 Med niveau opdeling, i henholdsvis A, B og C rækker.

Tidspunkt

Den 14. august 2016.

Spillested

Næsby Boldklubs baner:

Stærehusvej 31, 5270 Odense N

Præmier

Der er medaljer til alle. For U8-U9-U10 er der en stor pokal til vinderholdet.

Priser

U5-U6-U7  Kr.:400 pr. hold. (3 mands fodbold, maks. 5 spillere pr. hold)

U8 Kr.: 600 pr. hold. (5 mands fodbold, maks 7 spillere pr. hold)

U9-U10 Kr.: 800 pr. hold. (5 mands fodbold, maks. 7 spillere pr. hold)

Tilmelding og yderligere info

Tilmelding skal ske via www.staevner.dk. Spørgsmål rettes til hcaminicup2016@gmail.com

Betaling

Indbetaling af holdgebyr skal se samtidig med tilmelding. Husk tydelig angivelse af klubnavn og hold. Evt. Overnatning/forplejning eller deltagergebyr  betales senest 22.06.2016 Til konto: 2376-0759 395 832

Indbetalte gebyrer refunderes ikke ved efterfølgende afmelding.

Turneringsform og regler

  • U5/6-U7 spiller 1 pulje, alle mod alle
  • U 8-U9-U10 spiller pulje, mellem spil og finaler
  • Spilletid:  Kommer med programmet
  • Der spilles efter FBU Fyn regler (Maks. 1 kvartal spiller pr. hold)

 

Med venlig hilsen 

Næsby Boldklub

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 5 600 Søndag 1 0
U8 Mixed 5 600 Søndag 0 0
U8 Mixed 5 600 Søndag 0 0
U9 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 11 0
U9 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 7 0
U9 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 2 0
U10 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 8 0
U10 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 6 0
U10 Mixed 5 800 Lørdag/Søndag 7 0
U5/U6 Mixed 3 400 Lørdag 4 0
U7 Mixed 3 400 Lørdag 17 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Ørestad IF A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Dalum ! A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
OKS1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 4 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 5 C Dalum IF Logo Dalum IF

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Rolfsted/Højby A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Korup Gutterne B Korup IF Logo Korup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U5/U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI U6 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De hvide og blå1 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
De Hvide og Blå2 Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 6 Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 & 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - August 14 2016

Organisation
Næsby Boldklub
Place
Næsby Boldklubs anlæg
Address
Stærehusvej 31
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Unknown
H.C. Andersen Mini Cup map

Tournament overview