DGI Engum Cup

DGI Engum Cup 2016

 

I forbindelse med Engum UI's store sommerfest afholder Engum UI og DGI Sydøstjylland d. 11. og 12. juni 2016 et hyggeligt breddefodboldstævne for piger og drenge.

 

Lørdag d. 11. juni
8-mands:          Niveau
U11 drenge      A/B/C
U11 piger          A/B/C


Søndag d. 12. juni
3-mands:
U6 og U7 Mix
5-mands:
U8 drenge       A/B/C
U9 drenge       A/B/C
U9 piger           A/B/C
U10 drenge     A/B/C
8-mands:
U13 drenge     B/C
U13 piger         B/C

 


Priser:
3-mands 250,- / 5-mands 350,- / 8-mands 450,-

 

Der spilles 4 kampe uden vinder og der vil være præmier og frugt til alle spillere og masser af aktiviteter mellem kampene.
Hoppeborge, oppustelige fodboldbaner, pannabaner og fartmålere er til fri afbenyttelse.

 

For yderligere information kontakt:
Claus Brødsgaard, Engum UI:
Engumvej91@dlgmail.dk

 

Ved spørgsmål vedrørende tilmelding og betaling kontakt:

Britta.Roslyng@dgi.dk

tgj@dgi.dk

Tilmelding senest d. 31/5-16 via staevner.dk eller dgi.dk/201610404007. 

OBS: Tilmelding er først endelig, når betaling er gennemført.

Betaling via dgi.dk/201610404007 (klik på tilmeld) eller via det link, som sendes når Jeres tilmelding på staevner.dk bekræftes.

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Drenge 8-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 11/6 6 0
U11 Piger 8-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 11/6 1 0
U6 2010 3-bold mix Mixed 3 250 Søndag d. 12/6 11 0
U7 2009 3-bold mix Mixed 3 250 Søndag d. 12/6 16 0
U8 Drenge 5-mands Mixed 5 350 Søndag d. 12/6 7 0
U9 Drenge 5-mands Mixed 5 350 Søndag d. 12/6 9 0
U9 Piger 5-mands Mixed 5 350 Søndag d. 12/6 6 0
U10 Drenge 5-mands Mixed 5 350 Søndag d. 12/6 5 0
U13 Drenge 8-mands Mixed 8 450 Søndag d. 12/6 1 0
U13 Piger 8-mands Mixed 8 450 Søndag d. 12/6 2 0

Signetud teams

U11 Drenge 8-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11/6

Teamname LVL Logo Club
Engum A Engum UI Logo Engum UI
Bredballe if 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Piger 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 11/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI

U6 2010 3-bold mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum Engum UI Logo Engum UI
Hedensted IF 1 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 5 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lund if B Lund IF Logo Lund IF
DIF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U7 2009 3-bold mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum Engum UI Logo Engum UI
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Smidstrup Skærup IF C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
Vinding SF Piger 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF Piger 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Daugård if B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Lindved GF Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Lindved GF 2 Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening

U8 Drenge 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hold 1 C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
hold2 Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening

U9 Drenge 5-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI
PTM-Farstrup 1 B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
PTM-Farstrup 2 C Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Smidstrup C Smidstrup-Skærup Idrætsforening Logo Smidstrup-Skærup Idrætsforening
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fødselsdagsdrengene B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U9 Piger 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI
Kolding Boldklub 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Strib 1 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 Drenge 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF B B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF C C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U13 Drenge 8-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI

U13 Piger 8-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 12/6

Teamname LVL Logo Club
Engum B Engum UI Logo Engum UI
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - June 12 2016

Organisation
Engum UI
Place
Engum Stadion
Address
Engum Møllevej 7
Postalcode
7120
City
Vejle Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview