Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS

Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne 2016 - Karlslunde Fodbold afholder stævne for U5 til U13, i weekenden den 2-3 april 2016 - Der vil være POKALER til ALLE i U5, U6 og U7 rækken - pokaler til alle spillere i øvrige rækker, som slutter nr. 1 eller 2. Samtidig vil der være superliga billetter til ALLE deltagere - Der spilles efter DBU's regler, og bane størrelser. Dog spiller U10 8-mands til dette stævne - For U5, U6, U7, U8 og U9 rækkerne vil det være døm selv kampe, hvor først nævnte hold dømmer kampen. BEMÆRK at Semi- og Finaler i U8 og U9 dømmes af sorte dommere. STÆVNET VIL HAVE DET MOTTO "INGEN VENTETIDER!!!" - Tilmeldingsfrist: 28. marts 2016 - Tilmelding sker på staevner.dk - Indbetaling sker på: 0525-0000285383 (HUSK AT SKRIVE RÆKKE OG HOLDNAVN)- Program udsendes ca. 1 lille uge før stævnet!!! - Spørgsmål til stævnet kan rettes til: kontor@karlslundefodbold.dk - Vi glæder os til at se JER! Hilsen Karlslunde Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-Piger Mixed 11 400 0 0
U6 - A/B/C (2010) Mixed 6 350 Lørdag 9 0
U7-A/B/C (2009) Mixed 6 350 Lørdag 16 0
U8 - A (2008) Mixed 8 300 Lørdag 6 0
U8 - B/C (2008) Mixed 8 300 Lørdag 19 0
U9 - A (2007) Mixed 8 300 Lørdag 9 0
U9 - B/C (2007) Mixed 8 300 Lørdag 9 0
U10 - A (2006) Mixed 11 400 Søndag - spiller 8-mands 0 0
U10 - B/C (2006) Mixed 11 400 Søndag - spiller 8-mands 3 0
U11 - A (2005) Mixed 11 400 Søndag 1 0
U11 - B/C (2005) Mixed 11 400 Søndag 1 0
U12 - A (2004) Mixed 11 400 Søndag 2 0
U12 - B/C (2004) Mixed 11 400 Søndag 0 0
U14 Mixed 14 400 0 0
U13 - A (2003) Mixed 11 400 Søndag 0 0
U13 - B/C (2003) Mixed 11 400 Søndag 4 0
U5 - (2011) Mixed 6 350 Lørdag 0 0

Signetud teams

U11-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 - A/B/C (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KFUM Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B2010 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup Boldklub B-C B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7-A/B/C (2009) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FIX 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB real madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde Kings B Karlsunde Fodbold
Karlslunde Killers B Karlsunde Fodbold
FIX 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Greve drengene Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GREVE FODBOLD E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
fremad amager Dpe transport Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Valby Boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U8 - A (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8 - B/C (2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk Rød B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Karlslunde - Tigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team Navidoc B
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
fremad amager vestas Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KIF Løverne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
KIF Løverne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF Løverne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Team Roma B Team Roma

U9 - A (2007) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
SIF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Østerbros Ørne 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
de sorte B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
de gule A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BIFU9-BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFU9-GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
ØFC-1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U9 - B/C (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hold 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Hold 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Østerbros Ørne 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Karlslunde IF grøn Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Blåt hold C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
ØFC-3 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
ØFC-2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10 - A (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - spiller 8-mands

Teamname LVL Logo Club

U10 - B/C (2006) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag - spiller 8-mands

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby-Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11 - A (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U11 - B/C (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U12 - A (2004) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KIF A A Karlslunde
B1903 A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U12 - B/C (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - A (2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 - B/C (2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møller og Olins drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde-2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Mikkel C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U5 - (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - April 3 2016

Organisation
Karlslunde IF
Place
Karlslunde Stadion
Address
Kongens Enge 42
Postalcode
2690
City
Karlslunde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS map

Tournament overview