Dalby Mølle Pokal 2016

Dalby GF (ved Kolding) inviterer til Dalby Mølle Pokal, som afholdes i forbindelse med Dalby Sommerfest den 4. juni til den 5. juni 2016. Dalby Mølle Pokal er et stævne for alle. Niveau-opdelingen er vejledende og vi forbeholder os retten til at slå puljer sammen i tilfælde af manglende tilmeldinger. Der er statuetter til alle i 3-bold (max. 5 pr. hold) Der er pokaler til nr. 1 og 2 i 5-mands (max. 8 pr. hold) Der er havregryn fra Dalby Mølle til alle deltagere. Tilmeldingsfrist den 13. maj 2016. Programmet sendes ud 20. maj 2015 og kan findes på vores hjemmeside: www.dalbygf.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 250 Lørdag formiddag 15 0
U7 mix Mixed 3 250 Søndag formiddag 24 0
U8 drenge Mixed 5 350 Søndag 9 0
U8 piger Mixed 5 350 Søndag 4 0
U9 drenge Mixed 5 350 Søndag 4 0
U9 drenge Mixed 5 350 Søndag 9 0
U10 drenge Mixed 5 350 Lørdag 3 0
U10 drenge Mixed 5 350 Lørdag 2 0
U10 drenge Mixed 5 350 Lørdag 2 0
U10 piger Mixed 5 350 Lørdag 5 0
U10 piger Mixed 5 350 Lørdag 9 0

Signetud teams

U6 mix 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
"Banditterne" B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
LB C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest U6-1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest U6-2 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby U5 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF 2 B Kolding FC Logo Kolding FC

U7 mix 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Aabk 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vonsild 1 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild 2 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby Gf 4 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 4 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB 1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vinding SF Piger C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Skanderup Hjarup IF B Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EGIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dalby U9, hold 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9, hold 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Ødis if C Ødis IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup A A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalby GF A A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vamdrup IF 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Lunderskov Boldklub A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
BGIF A A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
BGIF gul Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Øsvn B
Egtved if B Egtved IF Logo Egtved IF
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
BGIF rød B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KFUM pigerne B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - June 5 2016

Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby GF Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview