VBI Cup

VBI Cup

Lørdag d. 28 Maj

Vojens BI inviterer U6 til U9 til stævne i Vojens. Den nystartede VBI Cup skal gerne blive en tilbagevendende tradition med deltagelse af mange hold, så kom og vær med til nogen hyggelige timer i fodboldens tegn.

Stævnet er inddelt i 3 puljer (A, B og C) men ved for få tilmeldinger, slås nogen af puljerne sammen. Hver hold er garanteret mindst 4 kampe.

Der er medaljer til alle spillere i alle 4 årgange.

På stævnepladsen vil der være mulighed for at købe lidt slik, pølser, frugt samt sodavand og kaffe.

Kampprogram samt praktiske informationer udsendes d. 20 maj.

Ved betaling, husk at påfører hold id eller klub og årgang.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3-mands) A-B-C Mixed 6 250 10:00 - 12:00 10 0
U7 (3-mands) A-B-C Mixed 6 250 10:00 - 12:00 24 0
U8 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 10:00 - 12:00 19 0
U9 (5-mands) A-B-C Mixed 8 300 10:00 - 12:00 6 0

Signetud teams

U6 (3-mands) A-B-C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Rødekro u6 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro u6 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vojens 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Ribe BK 3 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
HFK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U7 (3-mands) A-B-C 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HFK2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Efb 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hammelev 1 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Efb 4 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HMIF'erne C Hoptrup-Marstrup Idrætsforening Logo Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
HFK3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vojens 2 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Jels IF. 10 C Jels IF Logo Jels IF
Jels IF.8 C Jels IF Logo Jels IF
vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
vamdrup A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Hammelev 2 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U8 (5-mands) A-B-C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
SUB Sønderborg C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
spangsbjerg if B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Broager B Broager UI Logo Broager UI
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
GIF Gram B Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening
GIF Gram C Gram Idrætsforening Logo Gram Idrætsforening
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Vojens 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U9 (5-mands) A-B-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Lunderskov C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 28 2016

Organisation
Vojens Bold og Idrætsklub
Place
Vojens BI fodboldbaner
Address
Overgårdsvej 5
Postalcode
6500
City
Vojens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview