SUNCHARTER Landsby-cup 2016

SUNCHARTER Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mands stævne for de yngste  fodboldspillere uanset styrke og afvikles over to dage. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2015 deltog der ca. 1.500 fodboldspillere fordelt på 195 hold fra 40 klubber. JBU´s turnering er på dette tidspunkt slut, så mange hold/klubber bruger stævnet til at ønske hinanden en rigtig god sommerferie.

 
Lørdag d. 18.06.16
    
U7 drenge (årg. 09), 3-mands
U7 piger (årg. 09),
3-mands
U11 drenge (årg. 05), 8-mands
U11 piger (årg. 05), 8-mands
U12 drenge (årg. 04), 8-mands
U12 piger (årg. 04), 8-mands
U13 drenge (årg. 03), 8-mands
U13 piger (årg. 03), 8-mands
 
  
Søndag d. 19.06.16:
    
U5 drenge/U5/U6 piger Mix (årg. 11/10), 3-mands
U6 drenge (årg.10), 3-mands 
U8 drenge (årg. 08), 5-mands
U8 piger (årg. 08), 5-mands
U9 drenge (årg. 07), 5-mands
U9 piger (årg. 07), 5-mands
U10 drenge (årg. 06), niveau A, 5-mands
U10 drenge (årg. 06), niveau B, 5-mands
 
U10 piger (årg. 06), 5-mands
 
Gebyr: 250 kr. for 3-mands og 350 kr. for 5-mands og 400 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. BEMÆRK,at det kun er tilmeldinger foretaget på stævne.dk der kan ses på denne side. For at se fuldstændig opdatering af tilmeldte hold henvises til www.VFBK.dk
 

Yderligere oplysninger på  www.VFBK.dk eller landsbycup@gmail.com eller Jan Knudsen tlf. 2183 1528

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 3 250 2 0
U6 Mixed 3 250 2 0
U10 Mixed 5 350 2 0
U10 Mixed 5 350 4 0
U11 Mixed 8 400 0 0
U12 Mixed 8 400 1 0
U11 Mixed 8 400 0 0
U12 Mixed 8 400 2 0
U7 Mixed 3 250 18 2
U7 Mixed 3 250 3 2
U8 Mixed 5 350 3 0
U8 Mixed 5 350 2 0
U9 Mixed 5 350 5 0
U9 Mixed 5 350 5 0
U10 Mixed 5 350 2 0
U13 Mixed 8 400 0 0
U13 Mixed 8 400 4 0

Signetud teams

U5/U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup 2 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG Klarup 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG Klarup 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vejgaard A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SSK B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hjalskov B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
VH08 B Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U7 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
RKG 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
FUIK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gandrup / Holtet 1 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Gandrup / Holtet 2 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 3 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
PVSport81 2 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81

U7 1 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gandrup / Holtet B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Øster Hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Gudumholm C Gudumholm IF Logo Gudumholm IF

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB B LKB Gistrup
SSB B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vh08 u9 piger Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
HIF U9 Piger C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
SVIF 1 Sulsted/Vestbjerg
SVIF 2 Sulsted/Vestbjerg

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB U10 piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Skørping pigerne B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U13 piger B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RIF U13 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - June 19 2016

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
SUNCHARTER Landsby-cup 2016 map

Tournament overview