Maliq Sommer Cup 2016

MALIQ SOMMER CUP 2016 Lørdag d. 4. juni 2016 Traditionen tro afholder BUI Broager MALIQ SOMMER CUP på Broager Idrætscenter. Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U12, U9-U12 drenge opdeles i B og C rækker. Hvert hold er garanteret min. 3 kampe. Vi opfordrer til at stille med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C-rækker. Retningsliner - U6 - U9: Medaljer og sidepræmie til alle deltagere. - U10 - U12: Spiller pokal til 1. og 2. placering. Deltagergebyr pr. hold - 3-mands: 200 kr. - 5-mands: 350 kr. - 8-mands: 500 kr. Tilmeldingen er endelig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443. Husk tydelig markering af staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger'), klub og hold ved indbetaling. Evt. spørgsmål til Heidi Hagensen Petersen på email maliccup.buifodbold@gmail.com eller 22 41 87 20
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 200 forventes formiddag 10 0
U7 Mixed 3 200 forventes formiddag 8 0
U8 Mixed 5 350 forventes formiddag 5 0
U8 Mixed 5 350 forventes formiddag 0 0
U9 Mixed 5 350 forventes eftermiddag 6 0
U9 Mixed 5 350 forventes eftermiddag 3 0
U9 Mixed 5 350 forventes formiddag 4 0
U10 Mixed 5 350 forventes eftermiddag 7 0
U10 Mixed 5 350 forventes eftermiddag 3 0
U10 Mixed 5 350 forventes eftermiddag 0 0
U11 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 4 0
U11 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 0 0
U11 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 3 0
U12 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 4 0
U12 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 3 0
U12 Mixed 8 500 forventes eftermiddag 3 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hørup UI 1 C Hørup UI
Hørup UI 2 C Hørup UI
Midtals IF B Midtals IF
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
BUI Broager UI Logo Broager UI
Midtals IF Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Prøve Prøve

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild SG Lysabild SG Logo Lysabild SG
BUI 1 Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 Broager UI Logo Broager UI
BUI 3 Broager UI Logo Broager UI
BUI 4 Broager UI Logo Broager UI
BNS
Broager Broager UI Logo Broager UI

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes formiddag

Teamname LVL Logo Club
BUI U8 / A A
BUI U8 / B B
HUI Girl power 1 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
HUI Girl power 2 Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Broager UI 1 B
Broager UI 2 B
Hørup UI 1 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hørup UI 2 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BUI C Broager UI Logo Broager UI

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Broager UI C Broager
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BUI U10B B Broager UI Logo Broager UI
Bov IF U10 B BOV IF Logo BOV IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Felsted IF B Felsted IF
TSF B Tønder SF Logo Tønder SF
Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BUI U10C C Broager UI Logo Broager UI

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF1 B Tønder SF Logo Tønder SF
B Tønder SF Logo Tønder SF
notmark C Notmark SU Logo Notmark SU
Hørup B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gråsten Boldklub C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sub Sønderborg 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BUI B Broager UI Logo Broager UI
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Gråsten A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sub Sønderborg 3 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Sub Sønderborg 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BUI C Broager UI Logo Broager UI

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventes eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF C Tønder SF Logo Tønder SF
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 4 2016

Organisation
Broager UI
Place
Broager Idrætscenter
Address
Nejs Møllevej
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview