EDC Funder CUP 2016

Funder GF og DGI Midtjylland byder drenge og piger velkommen til et lidt anderledes 3,5 og 8-mands stævne, hvor alle kampe i 5- og 8-mands afsluttes med 5 straffespark som tæller med i kampens endelige resultat.

Stævnet byder på masser af spille- og straffesparkstid samt frugt og pokaler til alle spillere. De bedst placerede hold modtager også holdpokaler.

3-mands rækker - mix:
for U5, U6 og U7 - spilletid 1 x 10 min. - max 6 spillere på hvert hold.

5-mands rækker:
for U7, U8, U9 og U10 drenge samt for U8, U9 og U10 piger
spilletid 2 x 10 min. - max 8 spillere på hvert hold.

8-mands rækker:
U10, U11, U12 og U13 drenge og piger
spilletid 2 x 20 min - max 10 spillere på hvert hold

Niveauinddeling A,B og C niveau fra U8:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A, B eller C niveau. Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer. Vi forbeholder os rette til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De enkelte rækker tilstræbes afviklet inden for max 4 timer. Min. 4 kampe til alle hold. Funder GF stiller med dommere til alle kampene.

Forplejning:
Der er gratis frugt til alle deltagere og mulighed for køb af diverse mad- og drikkevarer.

Stævneprogrammet:
Udsendes 23. maj. Her følger også yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Onlinebetaling: her

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 300 7 0
U7 mix Mixed 3 300 15 0
U8 drenge Mixed 5 400 13 0
U8 piger Mixed 5 400 6 0
U9 drenge Mixed 5 400 13 0
U9 piger Mixed 5 400 1 0
U10 drenge, 5-mands Mixed 5 400 4 0
U10 piger, 5-mands Mixed 5 400 0 0
U10 drenge, 8-mands Mixed 8 500 9 0
U10 piger, 8-mands Mixed 8 500 0 0
U11 drenge Mixed 8 500 13 0
U11 piger Mixed 8 500 1 0
U12 drenge Mixed 8 500 11 0
U12 piger Mixed 8 500 4 0
U13 drenge Mixed 8 500 3 0
U13 piger Mixed 8 500 1 0
U7 drenge Mixed 5 400 6 0
U5 mix Mixed 3 300 0 0

Signetud teams

U6 mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Them 1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them 2 C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them 3 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Gjessø 1 C Gjessø
Gjessø 2 C Gjessø
EB 1 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
EB 2 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

U7 mix 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
U 7 piger C Funder GF Logo Funder GF
U 7 drenge C Funder GF Logo Funder GF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 4 B Overlund GF Logo Overlund GF
SIK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
IFS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
IFS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
IFS 3 B Ikast FS Logo Ikast FS

U8 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM 1 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Mariehøj B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Funder GF Funder GF Logo Funder GF
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Engesvang B B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
ØBG 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG 2 C
Lemming IF U8 drenge B Lemming IF Logo Lemming IF

U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF
Gødvad GIF 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Supergirls B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub

U9 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
U 9 drenge B Funder GF Logo Funder GF
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Resenbro B
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Bryrup IF C Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
SIF 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SIF 2 C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Mariehøj A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mariehøj B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 drenge, 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Mariehøj C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U10 piger, 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge, 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
silkeborg kfum 1 B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
silkeborg kfum 2 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
U 10 drenge C Funder GF Logo Funder GF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
GL. Rye IF B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF

U10 piger, 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sejs-Svejbæk IF B
ØBG 1 B
ØBG 2 C
U 11 drenge C Funder GF Logo Funder GF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Gl. Rye C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Stensballe IK B B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Herning Fremad C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF B

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs svejbæk if A
U 12 drenge A Funder GF Logo Funder GF
Ikast Kfum C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
SDIF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
B B Eastside
Christina`s drenge B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 12 piger B Funder GF Logo Funder GF
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 13 drenge 1 B Funder GF Logo Funder GF
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U7 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF A
Sejs-Svejbæk IF C
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U5 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 29 2016

Organisation
Funder GF
Place
Funder GF Stadion
Address
Funder Skolevej 5-7
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview