24SEVENS YOUTH CUP BILLUND

24SEVENS deltagere vil opleve følelsen af glæde eller ryste skuffelsen af sig og tage ønsket om at vinde, med videre til næste kamp I turneringen. 

 

Et af deltagernes hold vil være så heldig at vinde en uges træning på FC Barcelonas fodboldskole i vejle i uge 26.

 

Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 5474 konto nr. 0000928816. Husk at oplyse din klub og kontakt person nr. ved indbetalingen

Tilmelding: http://goo.gl/forms/rZyAATn3gi 

Tilmeldingsfrist
29. maj 2016 eller til stævnet er fyldt op— på staevner.dk

Dato: 10/11-12 juni 2016 Sted: IF Billund

Adresse:
Kærvej 501, 7190 Billund.

Præmier:
Der er holdpokal til vinderholdene

For mere information besøg os på:
24sevensfootball.com
facebook.com/24SevensFootball

Eller send en mail til: carlos.martin@amcexperience.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15, 11-mands Mixed 16 950 Weekend 10 0
U14, 11-mands Mixed 16 950 Weekend 4 0
U9, 5-mands Mixed 10 600 Weekend 20 0
U8, 5-mands Mixed 10 600 Weekend 14 0
U13, 11-mands Mixed 16 950 Weekend 8 0
U12, 8-mands Mixed 14 800 Weekend 12 0
U11, 8-mands Mixed 14 800 Weekend 8 0
U10, 8-mands Mixed 14 800 Weekend 9 0

Signetud teams

U15, 11-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Aleix - BTA A
Aulum A Aulum IF Logo Aulum IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Varde A Varde IF Logo Varde IF

U14, 11-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Dani - BTA A
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Rødding A Rødding IF

U9, 5-mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Neymar Rød - BTA A
Neymar Blå - BTA A
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bjerringbro A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Egtved A Egtved IF Logo Egtved IF
Esbjerg Messi A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Esbjerg NEYMAR A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ikast A Ikast FS Logo Ikast FS
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Middelfart MESSI A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart NEYMAR B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sanderum SUAREZ A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum NEYMAR B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bredballe NEYMAR A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe MESSI B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vejen MESSI A Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen NEYMAR A Vejen SF Logo Vejen SF

U8, 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Lionel A
Phønix A Varde IF Logo Varde IF
Billund IF A Billund IF Logo Billund IF
Vejle BK A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U13, 11-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Gerard - BTA A
Ivan - BTA A
Billund A Billund IF Logo Billund IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Ikast A Ikast FS Logo Ikast FS
Lemvig A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Vejen A Vejen SF Logo Vejen SF

U12, 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Sergio - BTA A
Billund if B Billund IF Logo Billund IF
Brande A Brande IF Logo Brande IF
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Varde A Varde IF Logo Varde IF

U11, 8-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Claudio - BTA A
Arda - BTA A
Dream Team Billund A Billund IF Logo Billund IF
OKS´erne A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Middelfart A Middelfart
Egtved A Egtved IF Logo Egtved IF
Vejen B Vejen SF Logo Vejen SF

U10, 8-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Weekend

Teamname LVL Logo Club
Luis - BTA A
Andres - BTA A
Skjern A Skjern GF Logo Skjern GF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ikast A Ikast FS Logo Ikast FS
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - June 12 2016

Organisation
Billund IF
Place
Billund Idræts
Address
Kærvej 501
Postalcode
7190
City
Billund
Sport
Soccer
Type
Unknown
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND map

Tournament overview