FB CUP 2016

 
STATUS DEN 18/8:

ALT ER NU PÅ PLADS. 


INTERESSEREDE HOLD VIL I FØRSTE OMGANG BLIVE SAT PÅ VENTELISTE




DEN BERØMTE FB CUP ER TILBAGE
 
OBS! VI HENSTILLER INDERLIGT TIL AT ALLE HOLD DER TILMELDER SIG, NU VITTERLIGT OGSÅ KAN DELTAGE OG MØDER OP - SÅ TJEK VENLIGST DATOER OG FÅ SIKRET AT KUNNE STILLE HOLD - SENEST IFM. TILMELDINGSFRISTEN
 
 
Efter en pause i 2015, er vi i år tilbage, større og stærkere end nogensinde før, med det vi selv kalder for Danmarks største breddestævne - med et fodboldanlæg proppet med glade drenge og piger helt nede fra årgang 2011 og op til årgang 2002. 
 
ANTAL KAMPE: 
Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
 
SPILLETID:
3M: 2 x 6 min - SØNDAG
5M: 2 x 10 min - SØNDAG
8M: 2 x 15 min - LØRDAG
11M: 2 x 15 min – LØRDAG
 
ANTAL SPILLERE:
3M: 6 spillere
5M: 8 spillere 
8M: 11 spillere
11M: 14 spillere 
 
MEDALJER OG POKALER:
U11-U15 – Lørdag: Medaljer og en holdpokal til nummer 1, 2 og 3
U10 - Søndag - Medaljer og holdepokal til nummer 1, 2 og 3
U6-U9 - Søndag: Medaljer til alle hold
 
HOLDGEBYR: 
3M: DKK 350
5M: DKK 500
8M: DKK 600
11M: DKK 600
 
TILMELDING OG FRIST:
Tilmelding er først registreret, når stævnegebyr er modtaget, og I har modtaget en bekræftelse. 
 
Tilmeldingsfrist: 11. august. 
 
BETALING:
Konto 5026–1181551 (Jyske Bank) – eller 
Mobile Pay: 4026 0898 - 
 
HUSK: Klubnavn og holdårgang skal tydeligt anføres
 
Betalingsfrist: Senest DEN 29. JULI
 
AFVIKLING:
3M og 5M: Førstnævnte hold stiller med dommer
8M og 11M: Certificerede dommere
 
YDERLIGERE INFORMATION:
Information og spørgsmål besvares via e-mail på: 
fbcup@frederiksberg-boldklub.dk 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
DRENGE U6 ÅRG. 2011 Mixed 3 350 SØNDAG 7 0
DRENGE U7 ÅRG. 2010 Mixed 3 350 SØNDAG 21 0
DRENGE U8 ÅRG. 2009 Mixed 5 500 SØNDAG 0 0
DRENGE U8 ÅRG. 2009 Mixed 5 500 SØNDAG 11 0
DRENGE U9 ÅRG. 2008 Mixed 5 500 SØNDAG 2 0
DRENGE U9 ÅRG. 2008 Mixed 5 500 SØNDAG 28 0
DRENGE U10 ÅRG. 2007 Mixed 5 500 SØNDAG 4 0
DRENGE U10 ÅRG. 2007 Mixed 5 500 SØNDAG 16 0
DRENGE U11 ÅRG. 2006 Mixed 8 600 LØRDAG 12 0
DRENGE U11 ÅRG. 2006 Mixed 8 600 LØRDAG 10 0
DRENGE U12 ÅRG. 2005 Mixed 8 600 LØRDAG 0 0
DRENGE U12 ÅRG. 2005 Mixed 8 600 LØRDAG 20 0
DRENGE U13 ÅRG. 2004 Mixed 8 600 LØRDAG 2 0
DRENGE U13 ÅRG. 2004 Mixed 8 600 LØRDAG 11 0
DRENGE U14 ÅRG. 2003 Mixed 11 600 LØRDAG 2 0
DRENGE U14 ÅRG. 2003 Mixed 11 600 LØRDAG 9 0
DRENGE U15 ÅRG. 2002 Mixed 11 600 LØRDAG 4 0
DRENGE U15 ÅRG. 2002 Mixed 11 600 LØRDAG 12 0
PIGER U6 ÅRG. 2011 Mixed 3 350 SØNDAG 0 0
PIGER U7 ÅRG. 2010 Mixed 3 350 SØNDAG 4 0
PIGER U8 ÅRG. 2009 Mixed 5 500 SØNDAG 1 0
PIGER U9 ÅRG. 2008 Mixed 5 500 SØNDAG 6 0
PIGER U10 ÅRG. 2007 Mixed 5 500 SØNDAG 11 0
PIGER U11 ÅRG. 2006 Mixed 8 600 LØRDAG 4 0
PIGER U12 ÅRG. 2005 Mixed 8 600 LØRDAG 6 0
PIGER U13 ÅRG. 2004 Mixed 8 600 LØRDAG 0 0
PIGER U14 ÅRG. 2003 Mixed 11 600 LØRDAG 2 0
PIGER U15 ÅRG. 2002 Mixed 11 600 LØRDAG 2 0

Signetud teams

DRENGE U6 ÅRG. 2011 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 11-Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Ørestad IF B Ørestad IF Logo Ørestad IF
FB 11-Rød 2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 11-Rød 1 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

DRENGE U7 ÅRG. 2010 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 10-Sort 1 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ørestad IF C Ørestad IF Logo Ørestad IF
KB 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB 10-Rød 1 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 10-Rød 2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BK Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
BK Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
KB 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
LBK 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
FB 10-Sort 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

DRENGE U8 ÅRG. 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club

DRENGE U8 ÅRG. 2009 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 09-Hvid Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 09-Rød C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
FB 09-Sort C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
Bk Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Bk Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

DRENGE U9 ÅRG. 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club

DRENGE U9 ÅRG. 2008 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 08-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Holbæk Hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Rød B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Gul C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Valby Boldklub Grøn Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FB 08-Rød B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 08-Gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
B73 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Ringsted IF - BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF - HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Valby Boldklub Blå C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Vanløse Blå B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Brønshøj BK B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
BK Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

DRENGE U10 ÅRG. 2007 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 07-Rød 1 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

DRENGE U10 ÅRG. 2007 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 07-Rød 2 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hornæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FB 07-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nørrebro United Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK Vestia Bisserne B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BK Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum BK Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Vestia BK - Basserne B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB Tigerne B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SGIF U10 C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Hellas - Øst B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - Vest C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

DRENGE U11 ÅRG. 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Blå A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VIF - Turbodrengene A Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

DRENGE U11 ÅRG. 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 06-1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ørestad IF C Ørestad IF Logo Ørestad IF
BK Fix Eagles C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

DRENGE U12 ÅRG. 2005 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

DRENGE U12 ÅRG. 2005 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF-3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 JA Auto B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 - Pelle 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Pelle 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
BK Hellas 05 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 3 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Ørestad IF B Ørestad IF Logo Ørestad IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
BK Skjold 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

DRENGE U13 ÅRG. 2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

DRENGE U13 ÅRG. 2004 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 04-1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FB 04-3 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1903 U13B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - Barca B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FB 04-2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
BK Fix C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B.93 (4) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

DRENGE U14 ÅRG. 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

DRENGE U14 ÅRG. 2003 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 B2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FB 03-1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK FRIHEDEN B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

DRENGE U15 ÅRG. 2002 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 02-1 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Skovshoved IF 02 A A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FA2000 2 A FA 2000 Logo FA 2000

DRENGE U15 ÅRG. 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FB 02-2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BK Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Jægersborg BK B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B93 3 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vanløse IF C Vanløse IF Logo Vanløse IF

PIGER U6 ÅRG. 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club

PIGER U7 ÅRG. 2010 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB Pige 10-11 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF

PIGER U8 ÅRG. 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club

PIGER U9 ÅRG. 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB Pige 08 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Sundby supertøzer A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FB Pige 09 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

PIGER U10 ÅRG. 2007 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG

Teamname LVL Logo Club
FB Pige 07-Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB Pige 07-Sort Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B1973, Herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Jægersborg BK U10 Piger B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vanløsepigerne B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF

PIGER U11 ÅRG. 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
FB Pige 06 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

PIGER U12 ÅRG. 2005 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club
FB Pige 05 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Jægersborg BK C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
AB Taarnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AIK 65 STRØBY FODBOLD C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

PIGER U13 ÅRG. 2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

PIGER U14 ÅRG. 2003 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

PIGER U15 ÅRG. 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - August 21 2016

Organisation
Frederiksberg Boldklub
Place
Frederiksberg Boldklubs baner
Address
Jens Jessens Vej 24
Postalcode
2000
City
Frederiksberg
Sport
Soccer
Type
Unknown
FB CUP 2016 map

Tournament overview