Marius Pedersen Sommer Cup 2016

Velkommen til Marius Pedersen Sommer Cup 2016.

Vi gentager succesen fra vores Rolfsted Sommer Cup 2015, nu med sponsoren:

Marius Pedersen A/S

Stævnet afvikles ifbm. Rolfsted Sommerfest så der vil være diverse aktiviteter på stedet med hoppeborg osv.

Der er noget til alle samt ekstra STORE præmier til 1. og 2. plads! (Ekstra store præmier kun U10 og medaljer til U8)

Alle spillere får også efter stævnet en pølse med brød.

Såfremt der er hold fra Sjælland der ønsker at prøve kræfter med os, kontakt da venligst undertegnet for mere info om kompentation på holdgebyr.

U10-A og B (årg. 2007/3. klasse):

5-mands, max. 7 spillere pr. hold. (Dog 8 spillere i B-Række)

Holdgebyr kr. 450,-


Info U10 A og B.

Vi henstiller generelt til Fairplay specielt til forældre, holdledere mv.

Stævnet henvender sig til U10 A/B-spillere og der spilles i flere puljer på 4 baner.

De hold der går videre spiller efterfølgende elimineringskampe med en sluttelig finale.

Alle kampe spilles lørdag den 13. august 2016 med pulje start tidligst kl. 9.00.

Ved manglende tilmeldinger kan rækkerne blive slået sammen.

Der spilles efter DBU regler.

Hvert hold garanteres min. 4 kampe a' 2 x 10 min. eller ca. 80 min. pr. hold

Program udleveres på stævnedagen.


Betaling og tilmelding.

Tilmelding til og med den 5. August 2016 og efter først til mølle....

Der skal indbetales holdgebyr ved tilmeldingen er først gældende efter indbetaling af holdgebyret på konto nr. 4703 - 3575035329 i Danske Bank.

Efter at stævnegebyr er indbetalt fremsendes bekræftelse.

Ved indbetaling påføres Klubnavn og mobilnummer.

Kontakt ved spørgsmål Brian Cady på 25285604 eller brian_cady@aa-net.dk


Vel mødt i Rolfsted.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 - Drenge - A Mixed 5 450 Lørdag formiddag 16 0
U10 - Drenge - B Mixed 5 450 Lørdag formiddag 13 1
U8 - Drenge/Piger Mixed 5 350 Lørdag formiddag 4 0

Signetud teams

U10 - Drenge - A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted/Højby 1 A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
SIF Fodboldskolen 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
NyborgA A
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 - Drenge - B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rolfsted/Højby 2 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted/Højby 3 B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ryslinge Bk B Ryslinge Boldklub Logo Ryslinge Boldklub
Langeskov IF B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OB3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 - Drenge/Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 13 2016

Organisation
Rolfsted Idrætsforening
Place
Rolf Hallen
Address
Ørbækvej 878
Postalcode
5863
City
Ferritslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview