McDonalds Paderup Cup 2016

 

I samarbejde med McDonalds i Paderup inviterer Kristrup Boldklub til fodboldstævne for alle børnefodboldspillere fra U6 - U13, niveau A, B og C.

Stævnet afvikles lørdag den 27. august 2016 på banerne ved Tirsdalens skole.

Vi spiller 15 min. pr. kamp i 8-mands.
Vi spiller 12 min. pr. kamp i 5 mands.
Vi spiller 8 min. pr. kamp i 3 mands.
Vi tilstræber 4 kampe pr. hold.

Vi tilstræber, at 8-mandspuljerne afvikles på maks. 3,5 timer, 5- og 3-mandspuljer på maks. 2,5 timer.
Sidste tilmelding: 13. aug. 2016

Program sendes ud til den registrede mail og oploades her på siden senest lørdag den 20. aug. 2016

Tilmeldingsgebyr:

8-mands: 450,00 kr.

5-mands: 375,00 kr.

3-mands: 300,00 kr.

Gebyret indbetales på: 9333 0006914810

Først til mølle er gældende, tilmelding er endelig når tilmeldingsgebyr er betalt. Der er plads til 8 hold i hver række, undtaget dog U6 og U7, hvor der ikke er begrænsninger.

Hvis der er spørgsmål, så kontakt stævneleder:

Jacob Velling
40197497
Kb1908.bornecup@gmail.com

Vel mødt til en dag med glade, fodboldspillende børn!

Fodbold - leg, glæde, kammeratskab og oplevelser

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
NEDLAGT Mixed 0 2 0
U6 Mix Mixed 6 12 0
U7 Mix Mixed 6 16 0
U8 A Mixed 8 5 0
U8 B Mixed 8 10 0
U9 B Mixed 8 12 0
U9 A Mixed 8 4 0
U10 A Mixed 8 0 0
U10 B Mixed 8 6 0
U11 A Mixed 11 1 0
U11 B Mixed 11 9 0
U11 pige Mixed 11 1 0
U13 A Mixed 11 1 0
U13 B Mixed 11 1 0
U12 B Mixed 11 6 0
U12 A Mixed 11 0 0
U9 C Mixed 8 0 0
U8 C Mixed 8 0 0
U10 C Mixed 8 7 0
U11 C Mixed 11 0 0
U12 C Mixed 11 0 0
U13 C Mixed 11 0 0

Signetud teams

NEDLAGT 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Blå Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IFA IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Rød Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Grøn Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
IF ALLIANCEN 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF ALLIANCEN 1 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U7 Mix 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Rød Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Blå Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Grøn Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
DB Fodbold 4 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
GUI Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
DB Fodbold 3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Hadsten 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSF 2 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF 1 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U8 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Ifa A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sif 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ifa 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSF 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Vorup 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
KB2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Høst U9 B Høst IF Logo Høst IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VFB GUL Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
KB1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HSF 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U9 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
VFB grøn Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HSF 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
AIF/NBK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Peter Geertsen IF Alliancen Logo IF Alliancen
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Freja 5 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 4 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U11 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Søften Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SIF Assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Vorup B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Langaa IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U11 pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vorup Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Allingåbro/Nørager C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Helsted Fremad IF 4 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Peter Geertsen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
KB Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 27 2016

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
Rs. Hougårdsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview