Lunderskov MiniCup

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner. Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores kæmpe idrætsanlæg i Lunderskov. Vi skyder stævnet i gang kl. 09:30 med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til A & B slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere. ALL INKLUSIVE STÆVNE betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - Piger (2009) Mixed 5 600 Lørdag 1 0
U6 - MIX (årg 2011) Mixed 3 350 Lørdag formiddag 17 0
U9 - Drenge (2008) Mixed 5 600 Lørdag 39 0
U9 - Piger (2008) Mixed 5 600 Lørdag 14 0
U10 - Drenge (2007) Mixed 5 600 Lørdag 29 0
U7 - MIX (årg 2010) Mixed 3 350 Lørdag formiddag 19 0
U10 - Piger (2007) Mixed 5 600 Lørdag 5 0
U8 - Drenge (2009) Mixed 5 600 Lørdag 29 0

Signetud teams

U8 - Piger (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 - MIX (årg 2011) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Superheltene C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
LB 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB 2 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert IF 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Varde if Varde IF Logo Varde IF
Sommersted IF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Amui U6 C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U9 - Drenge (2008) 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 3 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Lunderskov1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lunderskov3 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
EGIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vejen SF C Vejen SF Logo Vejen SF
HIF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Gårslev gf C
Rif B Peters stjerner
Christiansfeld IF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld IF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jels IF U9 drenge C Jels IF Logo Jels IF
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Fc Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Harte 1 B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HA85 - hold 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 - hold 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
KB1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Høje Kolstrup B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U9 - Piger (2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Harte U9 Piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Lunderskov 3 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 4 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Jels IF U9 piger C Jels IF Logo Jels IF
Dalby GF U9 piger 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF U9 piger 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
MG&BK C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U10 - Drenge (2007) 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Christiansfeld IF 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Rødding IF 1 B Rødding IF
Rødding IF 2 B Rødding IF
KB1 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB2 Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
SSK 1 Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK 2 Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Højen G&U B Højen G&U
Lunderskov 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Guldholdet C Ølsted U&GF
Sommersted IF C Sommersted IF Logo Sommersted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
PTM-Farstrup B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Høje kolstrup B Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Christiansfeld IF 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U7 - MIX (årg 2010) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Askov1 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov2 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov3 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Rif u7 B Rødding if
Rif u7 2 B Rødding if
ØSVN2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Ølsted UGF C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 3 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 4 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
LB C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U10 - Piger (2007) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Harte GIF B Harte
Bumlerne B Billund IF Logo Billund IF

U8 - Drenge (2009) 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Efb 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bredebro A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
BGIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Brande1 A Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 3 C Brande IF Logo Brande IF
NBSIF X A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF Y C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vinding SF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
KIF C Kolding IF Logo Kolding IF
Alslev C Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
B/c rækken B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Ry A Ry

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 13 2016

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke 29
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview