Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

LEDIGE U9 B PLADS OM SØNDAGEN

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 25. november til søndag den 27. november 2016 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er U9 splittet op i både A og B. Rækkerne U12/13 drenge er niveauet frit. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest fredag den 18. november 2016

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U00 (FEJL) Mixed 6 0
U08 AB (2009) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 22 0
U09 A (2008) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 15 0
U10 AB (2007) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 13 0
U11 AB (2006) Mixed 6 400 Lørdag aften 19 0
U00 (FEJL) Mixed 0 0
U07 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag morgen 10 1
U08 BC (2009) Mixed 7 400 Søndag formiddag 18 0
U09 BC (2008) Mixed 7 400 Søndag frokost 19 0
U10 BC (2007) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 8 1
U11 BC (2006) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 6 0
U13 (2004) Mixed 6 400 Fredag aften 9 0
U12 (2005) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 7 0
U07 AB (2010) Mixed 7 400 Lørdag morgen 14 0
U09 B (2008) Mixed 7 400 Lørdag frokost 29 0

Signetud teams

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U08 AB (2009) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Restaurant Hercegovina Frederiksberg A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
ØIF-1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF-2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HG 1 A
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U09 A (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sundby ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Roskilde KFUM Blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dragør BK 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 AB (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
B93 Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 U10 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 U10 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skovshoved Hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Team Victoria Siempre B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Blå Lyn B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11 AB (2006) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Striwerne A
Velez Sarsfield A
Newells Oldboys A
B93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 C A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team dbu A
Ipswich A
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Jogabonito Academy A

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 BC (2010) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk Leoparder Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
HIF Champs B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HIF Vikings B Hareskov IF Logo Hareskov IF
G77 drengene Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 drengene 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U08 BC (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Hareskov_A B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov_B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ab Tårnby Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
JB1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ballademagerne B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U09 BC (2008) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
AB tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC Boys C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hekla RØD C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
De cool'e drenge VB1968
De seje drenge VB1968
A.G.F. Blå C Aakanden GF Logo Aakanden GF
CIK3 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Holbæk blå B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
B1908 C Ørestad IF Logo Ørestad IF

U10 BC (2007) 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sif rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Sif drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 U10 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1908-1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908-2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908-3 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 BC (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 (2004) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
HTI Fodbold C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Team Kulek
FV U13-3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vamos John Stampe Nørrebro United Logo Nørrebro United
Forza John Stampe Nørrebro United Logo Nørrebro United
Tonners drenge C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Team Kulek 2

U12 (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club

U07 AB (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fc Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Fc Holte 3 A FC Holte Logo FC Holte
KB U7A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk Tigere A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Løver B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FC Intersport A
SIF Hvid C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U09 B (2008) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Barcelona B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KARLSLUNDE iF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KARLSLUNDE IF 4 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde KFUM Hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
brøndby if B Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
hekla united B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1908 Sort B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tosserne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1908 Orange B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Holbæk hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk rød B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - November 27 2016

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview