Unisport Cup

Kære fodboldvenner, Rosenhøj Ungdoms stævne bliver afviklet i år under navnet Rosenhøj Jubilærums stævne 2016 Det bliver Lørdag og Søndag den 27 og 28 August 2016. FIND INFORMATION PÅ : http://www.rosenhojboldklub.dk/ __________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________ Betaling forgår på https://rosenhojboldklub.nemtilmeld.dk/34/ DanskeBank reg. 0261 Konto:4636503541 anfør holdnavn på overførelse. __________________________________________________________________________________________ Jævnbyrdige kampe •Niveau i række A og B (vigtigt for at skabe lige kampe) Lige mange kampe til alle hold - 6 kampe til alle. En tidsplan, der holder og god planlægning. Afvikles i en afslappet atmosfære. Stævnet afvikles på banerne på Rosenhøj Boldklub i Hvidovre. Med venlig hilsen Odin Skovsted Rosenhøj BK Tlf: 2933 7115
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Mixed 3 350 Søndag 7 0
U-7 Mixed 3 350 Søndag 6 0
U-8 Mixed 5 550 Lørdag 4 0
U-8 Mixed 5 550 Lørdag 5 0
U-9 Mixed 5 550 Søndag 2 0
U-9 Mixed 5 550 Søndag 8 0
U-10 Mixed 8 700 Søndag 8 0
U-10 Mixed 8 700 Søndag 8 0
U-11 Mixed 8 700 Lørdag 3 0
U-11 Mixed 8 700 Lørdag 8 0
U-12 Mixed 8 700 Søndag 5 0
U-12 Mixed 8 700 Søndag 12 0
U-13 Mixed 8 700 Søndag 14 0
U-13 Mixed 8 700 Søndag 7 0
U-14 Mixed 11 800 Lørdag 4 0
U-14 Mixed 11 800 Lørdag 0 0
U-15 Mixed 11 800 Lørdag 3 0
U-15 Mixed 11 800 Lørdag 4 0
U-16 Mixed 11 750 Lørdag 0 0
U6 Mixed 3 350 Lørdag 9 0
U-16 Mixed 11 750 Lørdag 0 0
U-10P Mixed 5 550 Lørdag 3 0
U-11P Mixed 5 550 Lørdag 1 0
U6 Mixed 3 350 Lørdag 2 0
U-12P Mixed 8 700 Lørdag 4 0
U-13P Mixed 8 700 Lørdag 1 0
U-15P Mixed 8 700 1 0

Signetud teams

U-7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
kastrup boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
rosenhøj1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
VSB A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U-9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SIF B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
karlslunde B B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
LB07 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Solrød Fc A Solrød FC Logo Solrød FC
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes uge 10 B Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
LB07 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vanløse A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Eagles C BK Fix
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Brøndby GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U12-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
JA Auto B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gadstrup B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
ABT B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
NFC-2 B NykøbingFC
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk. Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U-13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skjold A 04 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndby 3 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 A2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Rosenhøj BK 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Virum-Sorgenfri BK A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Glostrup A IF 32 Glostrup Logo IF 32 Glostrup
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-13 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skjold B 04 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Rosenhøj BK 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
LB07 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo

U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U-16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 39 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Bæsterne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U-11P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 39 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-12P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-13P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-15P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - August 28 2016

Organisation
Rosenhøj BK
Place
Avedøre stadion
Address
Byvej 72
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown
Unisport Cup map

Tournament overview