Nordjyske Bank Cup Brønderslev

Nordjyske Bank Cup Brønderslev 2016 13.- 14. august.
Første weekend efter skolestart. Arena Kop & Kande, Gl. Agdrupvej 17-23, 9700 Brønderslev
VELKOMMEN TIL BRØNDERSLEV OG NORDJYSKE BANK CUP
Få sparket den nye sæson i gang på det flotte anlæg i Brønderslev. Brug stævnet som optakt til sæsonen, og er I skiftet fra 3 mands til 5 mands eller fra 5 mands til 8 mands fodbold, så er det en god mulighed for at få prøvet kræfter med en større bane og flere med- og modspillere.


PRAKTISK INFO Stævnet er for både piger og drenge i U6 - U13 og med A og B/C rækker fra U9 - U13. Alle hold spiller minimum 3 kampe hvor alle puljekampe afsluttes med straffesparkskonkurrence, hvor alle spillere på begge hold sparker. Et nyt og spændene tiltag, som vi håber både spillere og trænere vil tage godt imod. Alle kampe dømmes af frivillige ungdomsspillere og ledere fra BI Fodbold. Kampene spilles efter de gældende regler for DBU Jylland. Der er medaljer til alle spillere i U6-U10 og pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker. I U11-U13 er der pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker.


SPILLETIDSPUNKTER
Lørdag d. 13. august
U6 3 mands, mix-rækker
U8 5 mands, drenge og piger
U10 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U12 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U13 8 mands, piger (niveau A og B/C)
Søndag d. 14. august
U7 3 mands, drenge og piger
U9 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U11 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U13 8 mands, drenge (niveau A og B/C)


Husk at dit hold skifter række efter sommerferien og at tilmelde Jeres hold på det rette niveau, da det giver de bedste kampe samt en god og fair afvikling af Nordjyske Bank Cup. Program forventes klar ca. en uge før stævnet. A- og B/C-rækker kan evt. slås sammen ved for få tilmeldte hold


MAD, DRIKKE OG AKTIVITETER Nordjyske Bank Cup er for hele familien, og udover en masse fodboldspillere glæder vi os til at byde velkommen til forældre og søskende. Der vil være flere gratis aktiviteter på stadion, og der vil være god mulighed for at købe mad og drikkevarer under hele stævnet.
 

FØLG OS PÅ FACEBOOK Facebook.com/BiFodboldCup. Her kan du bl.a. finde seneste nyt om stævnet, løbende info om tilmeldte hold samt se kampprogram, når det er klart. Henvendelser kan også foretages på; - BiFodboldCup@gmail.com - tlf. 27 52 90 73 (Robert Nielsen)
 

TILMELDING OG BETALING Sidste frist for tilmelding er d. 1. august. Betaling ved tilmelding til Spar Nord, konto nr. 9028 4577962621. Angiv klub samt række(r).
3 mands hold, max. 5 spillere, 300 kr. pr. hold
5 mands hold, max. 8 spillere, 400 kr. pr. hold
8 mands hold, max. 11 spillere, 500 kr. pr. hold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 300 Lørdag 5 0
U7 piger Mixed 3 300 Søndag 3 0
U7 drenge Mixed 3 300 Søndag 12 0
U8 piger Mixed 5 400 Lørdag 1 0
U8 drenge Mixed 5 400 Lørdag 17 0
U9 piger A Mixed 5 400 Søndag 0 0
U9 piger B/C Mixed 5 400 Søndag 8 0
U9 drenge A Mixed 5 400 Søndag 5 0
U9 drenge B/C Mixed 5 400 Søndag 9 0
U10 piger A Mixed 5 400 Lørdag 4 0
U10 piger B/C Mixed 5 400 Lørdag 4 0
U10 drenge A Mixed 5 400 Lørdag 1 0
U10 drenge B/C Mixed 5 400 Lørdag 17 0
U11 piger A Mixed 8 500 Søndag 0 0
U11 piger B/C Mixed 8 500 Søndag 5 0
U11 drenge A Mixed 8 500 Søndag 11 0
U11 drenge B/C Mixed 8 500 Søndag 14 0
U12 piger A Mixed 8 500 Lørdag 1 0
U12 piger B/C Mixed 8 500 Lørdag 1 0
U12 drenge A Mixed 8 500 Lørdag 8 0
U12 drenge B/C Mixed 8 500 Lørdag 5 0
U13 piger A Mixed 8 500 Lørdag 0 0
U13 piger B/C Mixed 8 500 Lørdag 8 0
U13 drenge A Mixed 8 500 Søndag 1 0
U13 drenge B/C Mixed 8 500 Søndag 6 0

Signetud teams

U6 mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov 4 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Brønderslev IF 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Dronninglund 1 Dronninglund
Dronninglund 2 Dronninglund

U7 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U7 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov 1 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 3 C Vodskov IF Logo Vodskov IF
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergård 1 Lundergård IF
Lundergård 2 Lundergård IF
VBI 1 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
VBI 2 Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Vestbjerg 1 Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 2 Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg 3 Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
PVSport81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Asaa B Asaa Boldklub
De blå gule C Brovst IF Logo Brovst IF
De blå gule C Brovst IF Logo Brovst IF
GVL Løkken 1 GVL Løkken
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 2 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Bagterp 1 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 Bagterp IF Logo Bagterp IF
KfUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BI 4 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
St. Restrup B St. Restrup

U9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Stenum C Stenum
Hjallerup B Hjallerup
Vrå B Vrå
Fortuna Hjørring B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U9 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard A Lundergaard IU
Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U9 drenge B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hals FS C Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Lynet B Thise Idrætsforening
HI 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 2 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Stenum C Stenum

U10 piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Fortuna Hjørring A A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Stenum A Stenum
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U10 piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Fortuna Hjørring B C Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Aalborg KFUM 2 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Asaa B Asaa Boldklub

U10 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BI - 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI - 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard 1 B Lundergaard IU
Lundergaard 2 B Lundergaard IU
St. Restrup IF 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup 2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
KHIF - Kolt Hasselager IF B KHIF - Kolt Hasselager IF
SGIF 1 B Svenstrup - SGIF
SGIF 2 B Svenstrup - SGIF
VBI Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Piraterne 2 B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Praterne 3 B Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
stenum C stenum
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Støvring B Støvring
Jetsmark C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U11 drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Skibsby-Højene IF A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aalborg Chang U11A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Gug BK 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VBI 1 A Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
U11A A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U11 drenge B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SGIF2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Brønderslev IF C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skibsby-Højene IF C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Lundergård B Lundergård IF
VBI 2 C Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug Boldklub 2 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aabybro IF C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
U11 Drenge C ØVI/TTB

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Støvring A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hjørring if A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
B52/AFC A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U12 drenge B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Støvring SIF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hjørring if Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFS C Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Brønderslev IF 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Dronninglund IF C Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Viborg Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
KFUM U13 drenge B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Lundergård B Lundergård IF
Nibe Boldklub B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Brønderslev IF 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
bangsbo freja u13 C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - August 14 2016

Organisation
Brønderslev Idrætsforening
Place
Brønderslev Idrætsforening
Address
Gl. Agdrupvej 17-23
Postalcode
9700
City
Brønderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview