Kløverby Cup - 30 års jubilæum

Laven-Linå og DGI Midtjylland inviterer til stort jubilæumsstævne på Linå stadion. Kløverby Cup afholdes for 30. gang i 2016 og sidste år deltog 103 hold ved stævnet, som bl.a. byder på:
•Gratis is til alle spillere (øl/sodavand til holdledere)
•Medaljer til nr. 1 og 2 i alle rækker

5-mands rækker - drenge og piger:

U7 årg. 10
U8 drenge eller piger årg. 09 (1. klasse)
U9 drenge eller piger årg. 08 (2. klasse)
U10 drenge eller piger årg. 07 (3. klasse)

8-mands rækker - drenge og piger:
U10 piger eller drenge årg. 07 (3.klasse)
U11 piger eller drenge årg. 06 (4. klasse)
U12 piger eller drenge årg. 05 (5. klasse)
U13 piger eller drenge årg. 04 (6.klasse)

NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille i efterårssæsonen.

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger i de forskellige årgange.

Kampe/dommere:
De indledende puljer forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe af 2x9min til alle hold. Laven/Linå IF stiller med dommere til alle kampene.

Stævneprogrammet:
Udsendes senest fredag 26. august. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Betaling og tilmelding:
Jeres tilmelding via staevner.dk bliver registreret men selve betalingen forgår via dette link:

Online stævnebetaling
I bliver ikke dobbeltregistreret selvom i tilmelder jer begge steder.
Betaler i ikke via linket inden tilmeldingsfristen 17. august sendes der efter stævnet en opkrævning til klubbens kasserer.

Spørgsmål rettes til:
DGI Midtjylland:

Peter Kristensen
peter.kristensen@dgi.dk
Telefon: 79404357 / 21562181

Laven-Linå IF:

Jane Kortum

LLIF1974@gmail.com - 23380107

VI GLÆDER OS TIL AT BYDE JER VELKOMMEN TIL KLØVERBY CUP 2016.

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 dr. AB Mixed 8 550 2 0
U12 dr. BC Mixed 8 550 2 0
U12 pi. AB Mixed 8 550 3 0
U12 pi. BC Mixed 8 550 0 0
U13 dr. AB Mixed 8 550 0 0
U13 dr. BC Mixed 8 550 2 0
U13 pi. AB Mixed 8 550 1 0
U13 pi. BC Mixed 8 550 0 0
U10 dr. AB 5-m Mixed 5 450 1 0
U10 dr. BC 5-m Mixed 5 450 5 0
U10 dr. AB 8-m Mixed 8 550 1 0
U10 dr. BC 8-m Mixed 8 550 2 0
U10 pi. AB 5-m Mixed 5 450 5 1
U10 pi. BC 5-m Mixed 5 450 6 0
U10 pi. AB 8-m Mixed 8 550 0 0
U10 pi. BC 8-m Mixed 8 550 0 0
U11 dr. AB Mixed 8 550 5 0
U11 dr. BC Mixed 8 550 6 0
U11 pi. AB Mixed 8 550 2 0
U11 pi. BC Mixed 8 550 1 0
U7 mix 5-m Mixed 5 450 4 0
U7 pi- 5-m Mixed 5 450 0 0
U8 dr. AB Mixed 5 450 10 0
U8 dr. BC Mixed 5 450 14 0
U8 pi. AB Mixed 5 450 1 0
U8 pi. BC Mixed 5 450 0 0
U9 dr. AB Mixed 5 450 12 0
U9 dr. BC Mixed 5 450 8 0
U9 pi. AB Mixed 5 450 7 0
U9 pi. BC Mixed 5 450 2 0

Signetud teams

U12 dr. AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ry fodbold A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U12 dr. BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U12 pi. AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Skødstrup Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12 pi. BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 dr. AB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 dr. BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub

U13 pi. AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U13 pi. BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 dr. AB 5-m 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF

U10 dr. BC 5-m 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
Resenbro U&IF Resenbro U&IF
Sorring-Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U10 dr. AB 8-m 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U10 dr. BC 8-m 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
GFG Voel C GFG Voel

U10 pi. AB 5-m 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast KFUM A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Virklund B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Gødvad GIF 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U10 pi. BC 5-m 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye 1 C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Gl. Rye 2 C Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ikast KFUM B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Engesvang B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

U10 pi. AB 8-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 pi. BC 8-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 dr. AB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Herning Fremad 1 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U11 dr. BC 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorning IF C Thorning IF Logo Thorning IF
Herning Fremad 2 Herning Fremad Logo Herning Fremad
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Grauballe C Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U11 pi. AB 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Resenbro U&IF Resenbro U&IF

U11 pi. BC 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorring-Toustrup IF C Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U7 mix 5-m 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Thorning IF Thorning IF Logo Thorning IF
Thorning IF C Thorning IF Logo Thorning IF
Hadsten B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U7 pi- 5-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 dr. AB 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
Engesvang B A Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariehøj IF A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
IKAST FS1 A Ikast FS Logo Ikast FS
IKAST FS2 B Ikast FS Logo Ikast FS

U8 dr. BC 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Isenvad B C Isenvad B.
GFG Voel GFG Voel
GFG Voel GFG Voel
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Silkeborg KFUM C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Resenbro U&IF Resenbro U&IF
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Engesvang B C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U8 pi. AB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 pi. BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 dr. AB 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorning IF B Thorning IF Logo Thorning IF
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Gødvad GIF A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Balle A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 - hold 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 - hold 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ry Fodbold A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U9 dr. BC 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG Balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HA85 - hold 3 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
Resenbro U&IF Resenbro U&IF

U9 pi. AB 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sejs-Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast KFUM A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U9 pi. BC 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
Engesvang B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 4 2016

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview