Holbæk Cup 2016

Holbæk Cup 2016 powered by HF Forsikring

Holbæk B&I inviterer til efterårsstævne

Lørdag den 10. september og søndag den 11. september 2016 på Holbæk Miniarena

 ALLE TILMELDTE HOLD BEDES KONTROLLERE AT I HAR TILMELDT DEN RIGTIGE RÆKKE...

8-mands hold (max. 11 spillere):

U11 Drenge Årgang 2006, Niveau A, B, C (2x15 min.) Lukket for tilmeldinger. Dog er der venteliste.

 

5-mands hold (max. 8 spillere):

U10 Drenge Årgang 2007, Niveau A, B, C (2x10 min.) Mangler 1 hold C niveau.

U9 Drenge Årgang 2008, Niveau A, B, C (2x10 min.) Lukket for tilmeldinger. Dog er der venteliste.

U8 Drenge Årgang 2009, Niveau A, B, C (2x10 min.) Lukket for tilmeldinger. Dog er der venteliste.

 

3-mands hold (max. 5 spillere):

U7 Drenge Årgang 2010, Niveau A, B, C (1x10 min.) Lukket for tilmeldinger. Dog er der venteliste.

U6 Drenge Årgang 2011, Fællesrække (1x10 min.) Lukket for tilmeldinger. Dog er der venteliste.

U5 Drenge Årgang 2012, Fællesrække (1x10 min.) Rækken bliver ikke til noget.

 

Pris:

Holdgebyr for 8 mandshold er kr. 500,-

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 350,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

 

Vi regner med at alle spiller minimum 4 kampe.

Der vil være medaljer til alle U5-10.

Der vil være præmier til samlet nr. 1-4 i U11 rækken

Tilmelding skal ske senest d. 20. august 2016 (ændret til d. 28. august 2016).Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 4398 konto nr. 4398295382. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Ved afbud senere end 4 uger før stævnestart refunderes holdgebyr ikke.

Hvis der bliver venteliste, vil alle holdene blive bedt om at betale indenfor 14 dage, ellers overgår pladsen til holdet på venteliste.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (2012) Mixed 5 250 Søndag formiddag 3 0
U6 (2011) Mixed 5 250 Søndag 16 0
U7 (2010) Mixed 5 250 Lørdag 24 0
U8 (2009) Mixed 8 350 Lørdag 42 0
U9 (2008) Mixed 8 350 Søndag 36 0
U9 piger (2008) Mixed 8 350 Søndag 0 0
U10 (2007) Mixed 8 350 Lørdag 38 0
U11 (2006) Mixed 11 500 Lørdag 46 0

Signetud teams

U5 (2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 (2011) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 4 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Krudtuglerne C Tuse IF Logo Tuse IF
Havdrup Fodbold C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vildbasserne C Tuse IF Logo Tuse IF
B1903 - 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Holbæk 5 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 (2010) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 4 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 5 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tuse if B Tuse IF Logo Tuse IF
KB Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stribet B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Havdrup 1 A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Tuse 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8 (2009) 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
HG 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså If A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Holbæk B&I 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vipperød C Vipperød BK Logo Vipperød BK
EDC Erland´s, Holbæk A
IFA 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
IFA 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Hekla A A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby A C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tuse if årgang 09 B Tuse IF Logo Tuse IF
HUI Real Madrid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Holbæk B&I 5 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Store Merløse Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK

U9 (2008) 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Hvid A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Rød B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Grøn C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk Blå A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
B1903 Sort A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Sort B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSV-A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV-B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby if 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Holbæk B&I 8 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF
Turbo kids A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Brøndby 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sort B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Asnæs Boldklub B Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub

U9 piger (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 (2007) 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk U10A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk U10B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk U10C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 Torpedo A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Hvid C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vipperødderne B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Solrød Fc A Solrød FC Logo Solrød FC
Tuse IF Rød B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF Sort C Tuse IF Logo Tuse IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
RBK 1 A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 3 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Bk B. B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Store Merløse C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Snorlax Pro A Vindinge IF Logo Vindinge IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk rising star C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11 (2006) 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FIX Hipsters A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Bk Olympic A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Espergærde 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFKP C
Tuse 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
TUFF A Trelleborg United
Kvarnby IK A Kvarnby IK
Eagles C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Lyngby BK (X) B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK (Y) B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK (Z) C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ringsted 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fremad Valby C C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - September 11 2016

Organisation
Holbæk B&IF
Place
Holbæk MiniArena
Address
Borgmestergårdsvej 11A
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview