Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne


Indbydelse til Fodboldstævne.
Den 10 september 2016. kl. 9.00 på
Løsning Stadion.

I samarbejde med Middelfart Sparekasse afholder Løsning IF fodboldstævne igen i år for drenge og piger. Sidste år deltog 74 hold, og vi har i år udvidet med 3 rækker for pigerne.
Stævnet er et godt samlingspunkt, og skal medvirke til det gode fællesskab. Arrangementet afholdes ud fra ånden, at det skal være hyggeligt og alle skal have det sjovt. Stævnet planlægges i niveau B og C i de enkelte rækker.
Der spilles i følgende rækker:
Drenge:
• U6 mix årgang 2011 3:3 maks 6 spillere
• U7 mix årgang 2010 3:3 maks 6 spillere
• U8 årgang 2009 5:5 maks 8 spillere
• U9 årgang 2008 5:5 maks 8 spillere
• U10 årgang 2007 5:5 maks 8 spillere
• U11 årgang 2006 8:8 maks 11 spillere
• U12 årgang 2005 8:8 maks 11 spillere
Piger:
• U10 årgang 2007 5:5 maks 8 spillere
• U11 årgang 2006 5:5 maks 8 spillere
• U12 årgang 2005 8:8 maks 11 spillere

Alt efter tilmelding kan enkelte rækker blive slået sammen eller blive aflyst.

Der vil være pokaler til ALLE spillere, og alle hold får mindst 4 kampe i løbet af dagen.
Tilmelding senest den 20 august 2016
Pris: 3 mands hold 400 kr.: 5 mands hold 500 kr.: 8 mands hold 600 kr..
Kontaktperson vedr. stævnet er Torben Littrup Jensen på tlf 30375270 eller mail fam_littrup@msn.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 mix Mixed 3 400 7 0
U8 drenge Mixed 5 500 19 0
U9 drenge Mixed 5 500 17 0
U10 drenge Mixed 5 500 17 0
U11 drenge Mixed 8 600 10 0
U12 drenge Mixed 8 600 5 0
U6 mix Mixed 3 400 4 0
U10 piger Mixed 5 500 2 0
U11 piger Mixed 5 500 4 0
U12 piger Mixed 8 600 2 0

Signetud teams

U7 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ølsteds superhelte C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U8 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 3 B Løsning IF Logo Løsning IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Bm B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egebjerg I.F. B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Team Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Tvingstrup KIF C Tvingstrup

U9 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK(1) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(3) C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
FFF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Lunderskov B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 4 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Bredballe B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Egebjerg/Gedved B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
sabro if B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U11 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egebjerg/Gedved B
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Bm B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B VB
HSS C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U6 mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Superheltene 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Superheltene 1 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning iF B Løsning IF Logo Løsning IF

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe tøserne B Bredballe IF Logo Bredballe IF
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 10 2016

Organisation
Løsning IF
Place
Løsning Stadion
Address
Tranebovej 8
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview