BJERT CUP

Et rigtig hyggeligt stævne, hvor fodbold stor højst for alle piger/drenge fra U5 til U10.

Samme dag afholdes der børnefestival, hvor vi fejrer dem der har fødselsdag. Der er masser af boder bl.a. tøm en gavebod.

Bjert IF fodboldudvalg glæder sig til at se så mange deltagere som muligt til stævnet og vi lover jeg en rigtig god oplevelse i Bjert. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/2012 piger/drenge Mixed 3 275 0 0
U6/2011 piger/drenge Mixed 3 275 3 0
U7/2010 piger/drenge Mixed 3 275 7 0
U8/2009 drenge Mixed 5 395 5 0
U8/2009 drenge Mixed 5 395 5 0
U8/2009 drenge Mixed 5 395 4 0
U9/2008 drenge Mixed 5 395 0 0
U9/2008 drenge Mixed 5 395 5 0
U9/2008 drenge Mixed 5 395 5 0
U10/2007 drenge Mixed 5 395 1 0
U10/2007 drenge Mixed 5 395 3 0
U10/2007 drenge Mixed 5 395 4 0
U8/2009 piger Mixed 5 395 0 0
U8/2009 piger Mixed 5 395 2 0
U9/2008 piger Mixed 5 395 1 0
U9/2008 piger Mixed 5 395 2 0
U10/2007 piger Mixed 5 395 1 0
U10/2007 piger Mixed 5 395 3 0

Signetud teams

U5/2012 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6/2011 piger/drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF

U7/2010 piger/drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert 1 B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert 2 B Bjert IF Logo Bjert IF
Askov 1 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Askov 2 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8/2009 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Esbjerg FB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Kolding Boldklub 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 3 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8/2009 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U8/2009 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Askov/Malt AMUI C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Esbjerg FB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U9/2008 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9/2008 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert 1 Bjert IF Logo Bjert IF
Amui B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U9/2008 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jels IF U9 drenge C Jels IF Logo Jels IF
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert 2 C Bjert IF Logo Bjert IF
Amui C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening

U10/2007 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10/2007 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Bjert B Bjert IF Logo Bjert IF
Avgif B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10/2007 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 3 C Skibet IF Logo Skibet IF

U8/2009 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8/2009 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9/2008 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9/2008 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF 2 C Bjert IF Logo Bjert IF
Jels IF C Jels IF Logo Jels IF

U10/2007 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10/2007 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 10 2016

Organisation
Bjert IF
Place
Bjert stadion
Address
Engløkke 2
Postalcode
6091
City
Bjert
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview