Gladsaxe Cup 2017

Det er med stor glæde vi kan præsenterer Gladsaxe Cup i sin oprindelig form d.3-4-5 feb. 2017 i Gladsaxe Sportscenter. Vi er tilbage til at have 2 haller så vi igen kan afvikle stævnet med kort ventetid og en masse god fodbold. Prisen er 400kr pr tilmeldt hold.

Vi har denne gang valgt at udvide med flere  rækker, U7-U15.
U7 til U9 spiller 5-mands med niveau opdeling A-B-C og min 3 kampe på 7 min pr. kamp.
U10 & U15 spiller med 4-mand på banen og 7 min pr. kamp. U11-U12 uden niveau opdeling samt U13-U15 med BCD niveau.

VIF stiller dommer hele weekenden, ingen forældre dommer..:)

Programmet sendes ud senest 5 dage før.
Betaling ved tilmelding til stævnet.
Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"
Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7-A (2010) Mixed 7 400 Lørdag 11:30-15:00 11 0
U7-B (2010) Mixed 7 400 Lørdag 09:30-13:00 16 0
U7-CD (2010) Mixed 7 400 Lørdag 08:00-11:00 13 0
U8-A (2009) Mixed 7 400 Søndag 11:30-15:00 9 0
U15-BCD (2002) Mixed 6 400 Fredag aften 9 0
U8-B (2009) Mixed 7 400 Søndag 09:30-13:00 18 0
U8-CD (2009) Mixed 7 400 Søndag 08:00-11:00 10 0
U9-A (2008) Mixed 7 400 Lørdag 17:30-20:00 3 0
U9-B (2008) Mixed 7 400 Lørdag 16:00-18:30 7 0
U9-CD (2008) Mixed 7 400 Lørdag 14:30-17:30 17 0
U10-A (2007) Mixed 6 400 Søndag 17:30-20:00 5 0
U10-B (2007) Mixed 6 400 Søndag 16:00-18:30 6 0
U10-CD (2007) Mixed 6 400 Søndag 14:30-17:30 21 0
U11 (2006) Mixed 6 400 Lørdag 18:00-22:00 17 0
U12 (2005) Mixed 6 400 Søndag 18:00-21:00 7 0
U13-BCD (2004) Mixed 6 400 Fredag aften 12 0
U14-BCD (2003) Mixed 6 400 Fredag aften 23 0

Signetud teams

U7-A (2010) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 11:30-15:00

Teamname LVL Logo Club
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AGF Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB U7A (1) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Store Merløse/kværkeby St. Merløse IF Logo St. Merløse IF

U7-B (2010) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 09:30-13:00

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
KB7D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7D 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AGF Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby 2 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
SIF RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB U7A (2) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-CD (2010) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08:00-11:00

Teamname LVL Logo Club
KB7D 3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF Hvid C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby 3 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby 4 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FIF C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
kastrup boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
RØD C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Tårnby FF drengene Tårnby FF Logo Tårnby FF

U8-A (2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 11:30-15:00

Teamname LVL Logo Club
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Farum Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Restaurant Hercegovina A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Kb Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U15-BCD (2002) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub Hvid B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub Grå B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
De sidste B
Snake Eyes B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Spring for livet B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U8-B (2009) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09:30-13:00

Teamname LVL Logo Club
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HI 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Greve Blå Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AFK1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U8-CD (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 08:00-11:00

Teamname LVL Logo Club
JB1 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Blå Kometer Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ejby IF 1968 B Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby P Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9-A (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17:30-20:00

Teamname LVL Logo Club

U9-B (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 16:00-18:30

Teamname LVL Logo Club
HUI B3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF

U9-CD (2008) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club
HIK 08-3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Haslev Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Bk frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Grantoften if C Grantoften IF Logo Grantoften IF
B93 De unge legesyge C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB C2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Hundige 2 C hundige
Tårnby FF 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
B1903 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U10-A (2007) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 17:30-20:00

Teamname LVL Logo Club
melby if A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
SIF Blå A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FC Konya A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U10-B (2007) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16:00-18:30

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U10-CD (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14:30-17:30

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Brøndby piger Brøndby IF Logo Brøndby IF
V39 - TIGERNE C C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
KB X C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Y C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 De Legesyge C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Z C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Dab Team C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Tigrene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Gule tigere C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
De coole drenge C VB1968
Måløv boldklub piger Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub

U11 (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18:00-22:00

Teamname LVL Logo Club
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Bk Olympic A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Ipswich A
VIF Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Striwerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Die Wölfe A
Ajax A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Dream Team A
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Rangers A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U12 (2005) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18:00-21:00

Teamname LVL Logo Club
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF 1 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VIF 2 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VIF 3 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Lbkboyz A Lbkboyz
J.A.AUTO B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U13-BCD (2004) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VIF 2 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
VIF 3 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Helsingør 1 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Helsingør 2 Helsingør IF Logo Helsingør IF
Skjold 2004 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kumferne B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Værløse 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U14-BCD (2003) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Ishøj BK -1 Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Ishøj - 2 Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Jægersborg Blå C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
ikrams drenge C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
White Ops
GVA B -GVA
Kb3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Beast C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Swag B
B93 ØF blandet 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blandet 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Roars drenge B Roskilde

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - February 5 2017

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe Sportscenter
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview