BSI/VIF Nordic Cup

VIF CUP er inspireret af den tyske turneringsmodel hvor man spiller over 2 dage. Stævnet afholdes som en 8-mands turnering. Holdene spiller pulje kampe lørdagen og slutspils kampe om søndagen.

Man spiller med fri udskiftning (tag så mange spillere med som i ønsker)

Det er kun tilladt at have årg ´04, `05 og 06 spiller med, medmindre spilleren er klasse relateret.

Der er præmier til 1.-2. og 3. pladsen (Præmier til alle spiller på de første 3 pladser i A slutspillet)

Deltager gebyr pr. hold er 1400kr.

 

Deltagende hold som har behov overnatninger, booker igennem VIF hvilket er en betingelse for deltagelse. Prisen er ca.325 kr person inkl. morgenmad.

Alle resultater ligges op på Værebro Idrætsforenings facebook (https://www.facebook.com/pages/VIF-Værebro-Idrætsforening/1537156186542204)

Kontakt info:
Tilmelding og evt spm bedes rettet til turnerings ansvarlig:
Amar M. Fazal, amf.vif@gmail.com

Tilmelding senest d.30-09-2016 for hold der ikke skal bruge overnatning.

Tilmelding for hold der skal bruge overnatning senest d. 23-09-2016

Betaling ved tilmelding.

Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280", husk at påføre stævne id ved overførelsen. På forhånd tak.

mvh

VIF

Ps. Det anbefaldes man tilmelder sig i god tid da vi har begrænset pladser.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11-BC Mixed 1400 Lørdag og søndag 3 0
U12-BC Mixed 1400 Lørdag og søndag 9 0
U13-BC Mixed 1400 Lørdag og søndag 0 0
U11-A Mixed 1400 Lørdag og søndag 16 0
U12-A Mixed 1400 Lørdag og søndag 24 0
U13-A Mixed 800 Søndag 5 0

Signetud teams

U11-BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club

U12-BC 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 (2) B FA 2000 Logo FA 2000
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Fremad Amager 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
NFC-2 B NykøbingFC
HBI U12 B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BSI Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Turbo drengene Vanløse IF Logo Vanløse IF

U13-BC 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club

U11-A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kvarnby IK (S) Kvarnby IK
Bk Olympic (S) A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Trelleborg United (S) A Trelleborg United
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
LB07 (S) A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Frederikssund FB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U12-A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
VIF A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FCN A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Slagelse A Slagelse
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Skjold-Birkerød A Skjold-Birkerød
NFC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BIF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Vanløse Vanløse IF Logo Vanløse IF
HBI U12 A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U13-A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
BIF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - October 9 2016

Organisation
No Club
Place
Brøndby Strand Idrætsklub
Address
Tybjergparken 12
Postalcode
2660
City
Brøndby Strand
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview