Sparekassen Bredebro Cup

Sparekassen Bredebro Cup er et hyggeligt julestævne.

 

Der er masser af spurtpræmier for flotte scoringer og gode redninger.

 

Der er personlige præmier til nr. 1 og 2 i alle rækker.

 

I U6,U7,U8 og U9 er der medaljer til alle spillere.

 

Vi glæder os til at se jer i Bredebro

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 10 0
U8 piger Mixed 5 300 Søndag formiddag 0 0
U14 drenge Mixed 6 300 Søndag 18 1
U14 piger Mixed 6 300 Søndag 9 0
U15 drenge Mixed 6 300 Søndag 9 0
U15 piger Mixed 6 300 Søndag 11 0
U8 drenge Mixed 5 300 Søndag formiddag 2 0
U9 piger Mixed 6 300 Søndag 1 0
U9 drenge Mixed 6 300 Søndag 12 0
U16 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 6 0
U17 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 9 0
U16 piger Mixed 6 300 Fredag aften 7 0
U19 drenge Mixed 6 300 Fredag aften 12 0
U18 piger Mixed 6 300 Fredag aften 4 0
U10 drenge Mixed 6 300 Lørdag 11 0
U10 piger Mixed 6 300 Lørdag 5 1
U11 drenge Mixed 6 300 Lørdag 14 0
U11 piger Mixed 6 300 Lørdag 2 0
U12 drenge Mixed 6 300 Lørdag 12 0
U12 piger Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U13 drenge Mixed 6 300 Lørdag 11 0
U13 piger Mixed 6 300 Lørdag 7 1
U6 Mix Mixed 5 300 Søndag formiddag 10 0
U8 drenge Mixed 7 300 Lørdag 15 0

Signetud teams

U7 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder sf B Tønder SF Logo Tønder SF
Team vest 1 Team vest
Team vest 2 Team vest
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif 3 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Mads egs army A Varde IF Logo Varde IF
B-Boys B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Team Vest A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TSF 1 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 2 Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 3 Tønder SF Logo Tønder SF
Krogaspe
Rødekro IF B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U14 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
CIF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF II C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Løjt/Aabk 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
KB Tøserne C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Nisse pigerne A Hviding IF Logo Hviding IF
TTT A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening

U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Minions A
Haderslev A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bo og de gode B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
traerkker drangerne A
Frifelt Auto A

U15 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Visby Visby IF Logo Visby IF
TSIF 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 3 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Tiki Taka A Jerne IF Logo Jerne IF
Blåbærene A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tiki Taka 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Phønix A
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Lunderskov Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Løgum B Løgum IF Logo Løgum IF
Ø. Højst Ø. Højst
Hviding Hviding IF Logo Hviding IF
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U16 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Team Trykker B Hoptrup-Marstrup Idrætsforening Logo Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
Starup B Starup UIF Logo Starup UIF
De fem
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
OKM´s fejedrenge

U17 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Løgumkloster Efterskole 1
Løgumkloster Efterskole 2
Alexis Fc A
Skærbæk B Skærbæk
GL Boys C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder U17 Asyl syd
Præmie bomberne
Bendstrups Disciple A

U16 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Alminde V B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
A Viuf B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AU B
Moltrup IF A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Løjt/Rødekro IF Løjt IF Logo Løjt IF
Tønder/Højer Tønder SF Logo Tønder SF

U19 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Dreamteam B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Svigermorsdrøm A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Mojne A
Team Bel Air Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Skærbæk B Skærbæk
Fantastiske 7 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder u19 Asyl syd

U18 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Bredebro old Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løjt/Rødekro IF Løjt IF Logo Løjt IF
Højer 1
Højer 2

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Løgum Løgum IF Logo Løgum IF
Team Vest A
Team Vest 1 C
Team Vest 2 C

U10 piger 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
VSF1 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Team Vest Team vest
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening

U11 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro C Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF
TEAM SUB Ipnordic 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TEAM SUB Ipnordic 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Team DAB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FIF C Felsted IF
Løgum If C Løgum IF Logo Løgum IF
Tram vest 1 C -team vest
team vest 2 C -skærbæk boldklub
team vest 3 B -skærbæk boldklub
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk-Tøserne Team Vest

U12 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sub 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sub 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro 2 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Sub 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Løgum if C Løgum IF Logo Løgum IF
Kammeraterne
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Starup Starup UIF Logo Starup UIF

U12 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredebro
Jelling fS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Højer/Tønder
Team KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U13 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Bredebro 1 Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Bredebro minis Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Krogaspe
HKB C Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Løgum 1 Løgum IF Logo Løgum IF
Løgum 2 Løgum IF Logo Løgum IF
Vamdrup if 1 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
starup Starup UIF Logo Starup UIF

U13 piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
MS Sporty Girls A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Holdet C
Cillins B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U6 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team vest Team vest
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Starup uif B Starup UIF Logo Starup UIF
Visby Visby IF Logo Visby IF

U8 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Wild boys B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Rødekro IF A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Højer Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Løjt 1 B Løjt If U8
Løjt 2 B Løjt If U8
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 4 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team Vest 1
Team Vest 2
Tønder 1 Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder 2 Tønder SF Logo Tønder SF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - December 18 2016

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej 3
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview