NYBOLIG CUP 2016 - ØRSLEV GIF

Indbydelse til Ørslev Cup 2016

Ørslev Fodbold inviterer hermed, til stævne for 3, 5, 8 og 11 mands hold. Stævnet afvikles søndag den 4. september 2016 på Ørslev GIF’s anlæg, Fragevej 4, Ørslev, 4760 Vordingborg.

Der spilles i følgende rækker:
3-mands U-6 Mixede for spiller født i Årg. 2011 eller senere…
3-mands U-7 Mixede Årg. 2010

5-mands U-8 Mixede Årg. 2009
5-mands U-9 Mixede Årg. 2008
5-mands U-10 Drenge Årg. 2007
5-mands U-9/U-10 Piger blandet for Årg. 2008-2007

8-mands U-11 Drenge Årg. 2006
8-mands U-12 Drenge Årg. 2005
8-mands U-13 Drenge Årg. 2004
8-mands U-11/12 Piger blandet for Årg. 2006-2005
8-mands U-13/14 Piger blandet for Årg. 2004-2003
8-mands U-15/17 Piger blandet for Årg. 2002-2000

11-mands U-14/15 Drenge Årg. 2003-2002
11-mands U-16/17/18 Drenge Årg. 2001-2000-1999

Spillebetingelser:
Der spilles efter Jyske 3-bolds nyeste regler for 3 mands børn, og DBU’s nyeste regler i de øvrige rækker.
En spiller er spilleberettiget for sin klub, efter sin unions reglement for spilleberettigelse. Dokumentation for dispensation skal kunne forevises på forlangende. En spiller må kun benyttes på ét hold i samme række i turneringen.

Spilletid (afviger fra DBU’s regler, men er gældende for Ørslev 2016) og bane:
3-mands hold spiller 1 x 10 min. på 3-mandsbane. Ingen målmand på banen.
5-mands hold spiller 2 x 10 min. med 2 minutters pause på alm. 5-mandsbane.
8-mands hold spiller 2 x 10 min. med 2 minutters pause på alm. 8-mandsbane.
11-mands hold spiller 2 x 15 min. med 2 minutters pause på alm. 11-mandsbane.

Spillerantal:
I 3-mandsrækkerne må der være 3 spillere + 2 reservespillere pr. hold.
I 5-mandsrækkerne må der være 5 spillere + 3 reservespillere pr. hold.
I 8-mandsrækkerne må der være 8 spillere + 3 reservespillere pr. hold.
I 11-mandsrækkerne må der være 11 spillere + 3 reservespillere pr. hold.

Bemærk:
Det tilladt at sætte én ekstra spiller på banen, så længe et hold er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller. Denne regel gælder kun for U-10 og yngre.

Turneringsplan og afvikling:
I 3-mands rækkerne sørger førstnævnte hold selv for kvalificeret kampleder/baneleder.
Præmier i 3-mands rækkerne: Efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.
Præmier i 5-mands, 8-mands og 11-mands rækkerne: Der er sejrstrofæ til vinderholdet (1. plads), derudover vil der være personlige præmier til alle spillerne på 1., 2. og 3. pladserne.
I 5-mands rækkerne vil der derudover være erindringsmedaljer til alle spillere som ikke når top-3.

Holdgebyr:
3-mands hold – 300,00 kr. pr. hold,
5-mands hold - 400,00 kr. pr. hold,
8- og 11-mands hold - 500,00 kr. pr. hold.

Tilmelding:
Tilmelding skal foretages via www.staevner.dk senest den 17. august 2016, Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke efter sidste tilmeldingsfrist er overskredet. OBS! Tilmeldingen er først gældende når betaling har fundet sted, med mindre andet er aftalt på forhånd.

Betaling:
Betaling skal ske via netbank til vores konto i Lollands Bank, Reg. nr. 6220 – Kto. 1105137 Betaling skal være foretaget senest den 17. august 2016.

Samaritter:
Der vil under hele stævnet være samaritervagt til stede.

Øvrigt:
Evt. spørgsmål kan besvares ved henvendelse til:

Stig Jannerup tlf. 20 41 61 60 eller til

Jesper Hansen, tlf. 30 29 38 35.

Gerne hurtig tilmelding – det gør turneringsplanlæginngen nemmere…:-)

Denne invitation er bl.a. udsendt til alle som var kontaktpersoner sidste år, er du ikke længere kontaktperson for holdet beder vi om at du overdrager invitationen til rette vedkommende, på forhånd tak for hjælpen.

PÅ GENSYN!

På vegne af Ørslev GIF - Stig Jannerup.
Vi ses til en festlig dag!
Type the text here

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - årgang 2011 Mixed 3 300 Søndag formiddag 1 0
U7 - årgang 2010 Mixed 3 300 Søndag formiddag 14 0
U8 - årgang 2009 Mixed 5 400 Søndag formiddag 17 0
U9 - årgang 2008 Mixed 5 400 Søndag formiddag 21 0
U10 - årgang 2007 Mixed 5 400 Søndag eftermiddag 10 0
U11 - årgang 2006 Mixed 8 500 Søndag formiddag 4 0
U12 - årgang 2005 Mixed 8 500 Søndag formiddag 1 0
U13 - årgang 2004 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 6 0
U14/U15 - årg 02/03 Mixed 11 500 Søndag formiddag 3 0
U16-U18 - årg 99-01 Mixed 11 500 Søndag eftermiddag 1 0
U10/U9 - årg 07/08 Mixed 5 400 Søndag eftermiddag 2 0
U12/U11 - årg 05/06 Mixed 8 500 Søndag formiddag 1 0
U14/U13 - årg 03/04 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 0 0
U15-U17 - årg 02-00 Mixed 8 500 Søndag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U6 - årgang 2011 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U7 - årgang 2010 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
fk. rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
fk.grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Præstø IF 1 Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF 2 Præstø IF Logo Præstø IF
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 - årgang 2009 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Suså IF 1 A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF 2 Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Holmegaard GB B Holmegaard Håndbold Logo Holmegaard Håndbold
NFC U8B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC U8C C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Mfk drengene Møns FK Logo Møns FK
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9 - årgang 2008 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG Kontrast Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q-AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED-ELSERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup FK 1 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup FK 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NAB-1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB-2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
SB1 B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
SB2 C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub

U10 - årgang 2007 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NFC-2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-3 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Præstø's Drenge A Præstø IF Logo Præstø IF
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NFB/NAB-1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFB/NAB-2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub

U11 - årgang 2006 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U12 - årgang 2005 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U13 - årgang 2004 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Faxe ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Møn FK Møns FK Logo Møns FK
Faxe drengene C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U14/U15 - årg 02/03 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U16-U18 - årg 99-01 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U10/U9 - årg 07/08 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HFC pigerne C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FK05 supertøser C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U12/U11 - årg 05/06 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HGB1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U14/U13 - årg 03/04 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15-U17 - årg 02-00 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Purple Rain B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Deep purple B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 4 2016

Organisation
Ørslev GIF
Place
Ørslev GIF's anlæg
Address
Fragevej 4
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview