HIK CUP - 2016 efterår

HIK CUP - efterår 2016 
Lørdag d. 1. oktober & søndag d. 2. oktober


Hellerup Idræts Klub afholder HIK CUP - efterår 2016 lørdag d. 1. & søndag d. 2. oktober for årgang 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 & 2012.

Hvorfor HIK CUP?

- Mange kampe
- Kort ventetid
- Gode baner
- Kampledere/dommere på alle kamp
- Flere års erfaring med stævneafholdelse.

OVERSIGT
RÆKKE ÅRGANG FORMAT NIVEAU HOLD DAG TIDSRUM
U5 2012 3 v 3 - 12 Søndag 09.30 - 12.00
U6 2011 3 v 3 - 36 Søndag 09.30 - 12.00
U7 2010 3 v 3 A 12 Søndag 12.30 - 15.00
U7 2010 3 v 3 B / C 36 Søndag 12.30 - 15.00

U8

2009 5 v 5 A 12 Lørdag 09.00 - 13.00
U8 2009 5 v 5 B / C 12 Lørdag 09.00 - 13.00
U9 2008 5 v 5 A 12 Lørdag 09.00 - 13.00
U9 2008 5 v 5 B / C 12 Lørdag 09.00 - 13.00

U10

2007 5 v 5 B 24 Søndag 14.00 - 18.00

U10

2007 5 v 5 C 24 Søndag 14.00 - 18.00


Der afvikles desuden en 2007 A-række, der afvikles som invitationsturnering lørdag & søndag. For mere info kontakt undertegnede via mail.

Retningsliner

- 3-mands: Medaljer til alle deltagere.
- 5-mands: Personlig pokal til top 2 & medaljer til alle andre.
- Alle kampe sættes igang ved fælles signal.

Pris pr. hold

- 3-mands: 300 kr.
- 5-mands: 450 kr.

Tilmelding

Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto.

HIKs mobilepay: 51161428.

HIK konto: 5478 - 0900728

Husk tydelig markering af klub, hold samt staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger') ved indbetaling.

Kontakt

Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2009) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.00-13.00 25 0
U8 (2009) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.00-13.00 49 5
U9 (2008) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.00-13.00 30 0
U9 (2008) B Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.00-13.00 32 1
U5 (2012) Mixed 3 300 Søndag kl. 10.00-12.30 4 0
U6 (2011) Mixed 3 300 Søndag kl. 10.00-12.30 24 0
U7 (2010) A Mixed 3 300 Søndag kl. 12.30-15.00 17 0
U7 (2010) BC Mixed 3 300 Søndag kl. 12.30-15.00 50 0
U10 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 14.00-18.00 34 5
U10 (2007) C Mixed 5 450 Søndag kl. 14.00-18.00 20 0

Signetud teams

U8 (2009) A 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 - Messi A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hareskov_A A Hareskov IF Logo Hareskov IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Hvid 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dpe Transport Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Hareskov_B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Restaurant Hercegovina Frederiksberg A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Galaticos A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 (2009) B 24 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 5 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Barcelona Boys B Gladsaxe Hero
B93 Galacticos 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Galacticos 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestamager B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup B B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
B93 - Ronaldo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fremad Amager transport B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 (2008) A 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 08-1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hørsholm-Usserød IK A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
VSB A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Team Nitro A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U9 (2008) B 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 B1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HIK08B1 - (2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
JB U9 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vanløse blåt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HI BLÅ B Herlev IF Logo Herlev IF
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TFC drengene B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
TFC Boys C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Karlslunde 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Barcelona Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Valby BK Grønt Hold C Valby BK
Valby BK Blåt Hold B Valby BK
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Karlslunde if Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U5 (2012) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B.93 2012 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 (2011) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
FA 2000 1 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Glostrups spillopper C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Hareskov IF 3 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
FA 2000 4 FA 2000 Logo FA 2000
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
VB 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 3 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Kastrup BK U6 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK U6 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B.93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-15.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte 1 drengene A FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 drengene A FC Holte Logo FC Holte
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB6E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB6E 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB A (2) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 (2010) BC 42 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-15.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte Drengene B FC Holte Logo FC Holte
1 Aakanden GF Logo Aakanden GF
2 Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 1 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
3 Aakanden GF Logo Aakanden GF
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 4 B FA 2000 Logo FA 2000
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
SKOVSHOVED RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Værløse Boldklub C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Kastrup BK U6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjoldrødder B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brøndby 5 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
De røde lyn 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
De røde lyn B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Skjoldkrokodillerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SIF U7 Hold Hvid C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FA 2000 5 FA 2000 Logo FA 2000
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør C C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 (2007) B 22 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.00-18.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 07-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 07-3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 B1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 B2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Solrød Fc B Solrød FC Logo Solrød FC
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Løverne B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skjold Birkerød (B) B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U10 (2007) C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.00-18.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 07-4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 07-5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skjold rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FIX 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Kimmerslev C FC Kimmerslev
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Skjold Birkerød (C) C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Drengene C Fremadvalby
Tigerne 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LB07 Malmö C IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
SIF blå C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - October 2 2016

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
HIK CUP - 2016 efterår map

Tournament overview