Orient Cup

D. 19-20 November Byder Orient Fodbold på Indendørs stævne i Rødovre

SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIE I KVART - SEMI - BRONZE KAMPENE

FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE.

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE 

- MEDALJER TIL NR 3

Der er plads til 16 hold i hver række i følgende rækker

U7 årgang 2010 Niveau A+B
U7 årgang 2010 Niveau C
U8 årgang 2009 Niveau A+B
U8 årgang 2009 Niveau C
U9 årgang 2008 Niveau A+B
U9 årgang 2008 Niveau C

U10 årgang 2007 Niveau A+B

U10 årgang 2007 Niveau C

Spilletider :

Lørdag

U7 AB KL 9.30 - 12.00

U8 C KL 12.00 - 14.00

U9 AB KL 14.00 - 16.30

U10 AB KL 16.30 - 18.30

Søndag 

U7 C KL 9.30 - 12.00

U8 AB KL 12.00 - 14.00

U9 C KL 14 - 16.30

U10 C KL 16.30 - 18.30 

nr 1 + 2 i hver puje går videre til Kvart - Semi og Finale i hver række.

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

En stor "fælles" pokal til vinderhold, samt små pokaler til samtlige spillere på 1 OG 2 plads.  

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling :

Bankkonto
Nordea Bank
Reg:     2252
Konto: 8128 511 564

Spørgsmål sende til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Årgang 2009 Mixed 8 400 Søndag 23 0
U8 Årgang 2009 Mixed 8 400 Lørdag 22 0
U7 Årgang 2010 Mixed 8 400 Lørdag 24 1
U7 Årgang 2010 Mixed 8 400 Søndag 22 0
U9 Årgang 2008 Mixed 8 400 Lørdag 23 0
U9 Årgang 2008 Mixed 8 400 Søndag 21 0
U10 Årgang 2007 Mixed 8 400 Lørdag Eftermiddag 24 1
U10 Årgang 2007 Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 20 0

Signetud teams

U8 Årgang 2009 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Team Connection A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
DPE transport A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kvickly jeg amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Blåbold A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U8 Årgang 2009 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
B93 - Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Orient C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestas C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB Juventus C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Gundsølille SGIF C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greves Piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HIK PIger U8 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 Årgang 2010 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fc Holte 3 B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte ! A FC Holte Logo FC Holte
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7E B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BS72 - 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
KB U7A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A (2) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 Årgang 2010 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Tunes seje drenge C Tune IF Logo Tune IF
AIF Vestegnens Pizzeria C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BS72 - 2 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Kastrup Boldklub 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Avartas bedste U7 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vallensbæk IF 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 Årgang 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orient 3 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB A B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Hekla KYOTO B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HI - BLÅ B Herlev IF Logo Herlev IF
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Sort A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Orient 4 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Sundby ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
De cool'e drenge C VB1968

U9 Årgang 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIK 08 B1 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08 B1 - 2 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC Boys C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1908 Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hekla Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Tosserne C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orient 5 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
De bedste fra Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U10 Årgang 2007 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB Ninjago B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Pokemonori B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
SIF Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farmor & farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & morfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FA 2000 Blå FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Hvid FA 2000 Logo FA 2000
Taastrup FC1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC/ B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B93 Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U10 Årgang 2007 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orienterne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ishøj C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
De røde sole C Solrød FC Logo Solrød FC
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Diva'erne C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Greve U10-C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AGF Hvid C Aakanden GF Logo Aakanden GF
Ejby 68 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
HIK Piger C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby 68 - 2 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
B82-2 C B82 Virum Logo B82 Virum

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - November 20 2016

Organisation
Orient Fodbold
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Orient Cup map

Tournament overview